• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Lahlen Lahnat 30.7.2013

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Hammurab
  • Aloituspäivä Aloituspäivä

Hammurab

TappisMC
Eli Lahdesta lähdöillään iltalenkkiletkailua. Lähtöpaikkana Lahden sataman parkkipaikka, lähtöä varten ryhmittäydytään satamamakasiinin puoleiseen päähän. Lähtöaika 30.7.2013 klo 17:00. Säävaraus, varapäivä heti seuraavana päivänä.

Ajellaan mukavaa ja rauhallista vauhtia, tikkarien mukaan joten kaikki pysyy varmasti vauhdissa mukana :) Reitiltä löytyy suoraa, mutkaa ja jopa pikkupätkä hyvää hiekkatietä jolla todistetusti pärjää myös kyykyllä ja vesisateessa :D Lenkin pituus suurinpiirtein 170km. Letkaan voi liittyä mukaan myös mm. Vierumäeltä tai Heinolasta.
 
Joo, eiköhän sitä mennä.. Ihan vaan manatakseni "tuskin se kovin paljoa sataa"
 
Hjuvat pätkät, kiitoksia siitä. Sorapöllykin kuuluu Suomen Suveen. Ja kun alkuun on päästy, niin eihän sitä tähän jätetä - arvelisin.
 
Motoristi1958 sanoi:
Hjuvat pätkät, kiitoksia siitä. Sorapöllykin kuuluu Suomen Suveen. Ja kun alkuun on päästy, niin eihän sitä tähän jätetä - arvelisin.

Eiköhän sitä jatkoa tälle suvelle vielä ehditä :thumbup: Josko joku saataisiin järjestettyä siten että osuisi viikonlopulle :orgmp:
 
Back
Ylös