• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Kuvia omista pyöristä

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja timon
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
TwinTenox sanoi:
Onneksi on aikaa miettiä. Hätäratkaisun versio II photoshoppailuja tein. Arvioita saa antaa (eli mikä on vähiten hirveä).

http://kotisivu.dnainternet.net/ajk73/BMW_9b.jpg - Muuten sama mutta takaosa alumiinia (tähän on palat jo valmiina)
http://kotisivu.dnainternet.net/ajk73/BMW_9c.jpg - Palat taa ja munasuoja keskelle (alu)
http://kotisivu.dnainternet.net/ajk73/BMW_9d.jpg - Kokonaan alumiini (voi olla mahdoton tehdä muuten kuin maalaamalla)
http://kotisivu.dnainternet.net/ajk73/BMW_9e.jpg - Kokonaan alu, mutta ilman munaosaa
http://kotisivu.dnainternet.net/ajk73/BMW_9f.jpg - Mustaksi maalattuna

Omasta mielestä paras olisi tuo E malli, mutta sen tekeminen on vaikeaa. Kokonaan mustana on mielestäni liian raskas, liikaa mustaa siis muuhun nähden.

Tuon alumiitti varmaan juontaa juurensa rungon väristä, mutta mun silmään se ei kyllä osu ollenkaan... Kuvassa musta on tosiaan aika raskas, mutta mattamusta ei välttämättä näyttäisi aivan yhtä pahalta. Jos päädyt paikkamaalaamaan orgiskeltaisella niin vetäse samalla rykäsyllä sekä nokkakoppa että tankin keskisoiro ruotuun ja avot.
 
Mä en pidä kokokeltaisesta ajatuksena ja mua ei tosiaan haittaa nuo harmaat osat lainkaan, päinvastoin. Mietin täs kaikes rauhas mitä tuon kanssa teen, vai teenkö mitään ennen talvea. Voi olla et ajan vaan. :orgmp:
 
My ride :)
16062011138.jpg

16062011136-1.jpg
 
s&s sanoi:

Ässä on aina hieno, mutta kokomusta kaipaisi vähän piristystä. Poikkea Porissa ja pestään katteet kunnolla ja teipataan reippaat Motonet teippaukset pesun jälkeen neitseelliseen pintaan. :grin:

(GS:stä olen vähän kateellinen..)
 
TwinTenox sanoi:
Ässä on aina hieno, mutta kokomusta kaipaisi vähän piristystä. Poikkea Porissa ja pestään katteet kunnolla ja teipataan reippaat Motonet teippaukset pesun jälkeen neitseelliseen pintaan. :grin:

Joo, pitäisköhän varata aikaa Porin Pintakäsittelyssä pyörähtämiseen :p Motonet-teippaus on kuulemma kuuminta hottia nykyään :):D:p
 
Back
Ylös