• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Kuvajahtiajelut, Satakunta 2013-2019

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja mico
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Tähän hommaan saattaa jäädä koukkuun...


Joku vaan tökkii tässä kuvanlaitossa kuten mico jo huomas, vai onko tuo kuvat.fi huono valinta?
 
Joku vaan tökkii tässä kuvanlaitossa kuten mico jo huomas, vai onko tuo kuvat.fi huono valinta?

Pitää vain avata se kuva täysikokoisena ja sitten kopioida URL, myös Googlen palvelussa toimii näin.
 
Tuo radiomaston kohde on muuten ollut jo... kliks, on näemmä merkkaamatta jahtikarttaan.


Edit: kartta päivitetty tämän osalta.
 
pasi_h sanoi:
Varta vasten katsoin ettei olis ennestään. No, eikus uutta kuvaa hakemaan...

Uusi yritys:

_full.jpg
 
Tollasen voi paikata vaikka arkistokuvalla, mut tää on selvä, huomenna hakemaan tänään ei ehdi :orgmp:
 
Kokemäenjoen (Koiviston)silta vt11:llä.

WP_000310.jpg


Uusi kohde, josta tuli vähän huono vastavaloon kuvatessa...
WP_000311.jpg


Annetaan vihje; horisontissa vastarannalla pitäisi näkyä TOF:n iso punainen siltanosturi.


Edit: nyt pitäisi kuvat näkyä.
 
Viimeksi muokattu:
Lyttylä perukat.
lyttyla.jpg


Uusi kuva. Toivottavasti tämä ei ole ollut vielä.
Kuva2013-1.jpg
 
Viimeksi muokattu:
Vihjeitä:

Kivessa olevassa laatassa on nimiä, nimet liittyvät sankartekoihin.
Näin vastaavia kiviä on Suomessa aika monta.
 
Melko varma tieto on, ehtispä vaan käydä tarkistamassa. Ny olis aikaa mutta mahaako iLuuri näyttää muuta kuin mustaa...
 
pasi_h sanoi:
Melko varma tieto on, ehtispä vaan käydä tarkistamassa. Ny olis aikaa mutta mahaako iLuuri näyttää muuta kuin mustaa...

Tuli pummi. No, sainpa kokeiltua näenkö pimeässä enää mitään...
 
Ajoin ohi kuvaamatta kun kävin Inhottujärvellä maggaraa rillaamassa, jätin rastin tällä kertaa muille :thumbup:
 
Näemmä olin helpottanut rastien hakemista turhan paljon, sillä mun kuvissa oli koordinaatteja mukana, kiitos kännykameran. Nyt muutin kuvasysteemiäni niin, että EXIF-tiedot putsataan automaattisesti kuvajahdin käyttöön tulevista kuvista pois. :-)
 
Tämä kivi kuten moni muukin kohde on myös geokätkön kohde. Kuvia löytyy myös netin perukoilta, kunhan vain tietää millä etsiä. ;-)
 
Back
Ylös