• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Kuvajahtiajelut, Satakunta 2012

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja allu80
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Hemskutti meni toi edellisen rastin ilmoittaminen vallan vihkoon kun olin hakemassa uutta.. No kävin ilta mopoiluks hakemassa tän uuden.. Ja kaippa tuo killataan minkä hain silläaikaa kun tämä uusi oli ilmestynyt..
Satalinnantie Harjavalta
kuvajahti11.jpg
Ja uutta
kuvajahti10.jpg
Ja tässä tuo edellinen haku :right:
kuvajahti09.jpg
 
No sehän oli tietenkin Ravintola Rantahuone Merikarvialla Varvintie 5
dscn01721.jpg


Sitten uutta mietintävaihdetta silmään ja etsimään tällaista paikkaa :WAZAAP:
dscn01731.jpg
 
Moinen pirtti löytyi kuin löytyikin :grin: Jos vaikka vinkkä tulee tarjolle alueella olijoille ... ite ajelen nyt vain kuukkelilla Satakunnan suunnalla.
 
Kiitos trullenille kohteen paljastamisesta eli paikka on museosilta eurajoella unkintie 19
dscn01741.jpg


Tässä taas etsittäväksi uutta tienvarsi taidetta :D
dscn01761.jpg
 
Tässä kylässä on kuvattu Randomheadsin elokuvat Dead Paths, Kuoleman Kultti, Dillinger, Mainoskatko ja Patrol Duty. Kylän koulun rehtori soittaa kitaraa eräässä nakkilalaisessa bändissä.

Ei muuta kuin googlea selailemaan siis :grin:
 
Kyseinen kohde löytyy sydänmaantien varrelta Sydänmaantie 292. Toi äijä kuka on tuon tehnyt niin on vanha peltiseppä ja jenkki-auto harrastaja.

DSC_0073-1.jpg


Ja siitä seuraava.

DSC_0075-1.jpg


Vinkkinä sanottakoon, että on kuulemma toiminut joskus ajalla ennen käpy keppiä niin ruumiiden säilytyspaikkana. Jos huhu puheisiin on luottaminen.
 
Viimeksi muokattu:
Hemputti ootte nopeita :thumbup: Mä olen aamun pessyt ja puunannut pärrää et lähden kuvia jahtaamaan mutta näähän menee kaikki sivu suun :blink: Mutta jos sitte seuraavan löytäs :orgmp:
 
Sama juttu kuin Narrillakin, pro-mobiilimiehet syövät kivikaudella elävät kuten mut :crash:. Sebulus oli just kuvailemassa kun päristelin vastaan ja arvasin jotta uusikin kohde jo bongattu. Näin se menee, mutta ehkä joskus..... ei tää niin vakavaa ole. Muuten on mukava ajella ja käydä tsekkailemassa löydetyt kohteet.
 
Tramp sanoi:
Sama juttu kuin Narrillakin, pro-mobiilimiehet syövät kivikaudella elävät kuten mut :crash:. Sebulus oli just kuvailemassa kun päristelin vastaan ja arvasin jotta uusikin kohde jo bongattu. Näin se menee, mutta ehkä joskus..... ei tää niin vakavaa ole. Muuten on mukava ajella ja käydä tsekkailemassa löydetyt kohteet.

Heh juu hauskaahan tämä on eikä pidäkkää ottaa vakavasti :thumbup:
 
Tais nyt natsata :)-

Lapin työväentalo. Hinnerjoentie n. 15

Uusi ip:llä

tyovaentalo.jpg
 
Viimeksi muokattu:
Tuossa olis uus... ei kun mopot paanalle.

Jos aiemmin jo ollut, niin ilmoitelkaa, niin pistän uuden.

silta.jpg
 
Back
Ylös