• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Kuvajahtiajelut, Pirkanmaa

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Askemux
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
okei, laitetaas uudestaan tietokoneelta;

%255BUNSET%255D.jpg
 
Pitäisköhän ens ajokaudeksi tehdä kokonaan uus ketju nollatuilla paikoilla, nyt jo tuottaa vähän hankaluuksia yrittää viedä rastia kauemmaksi kun ei tiedä onko rasti jo ollut vaiko ei?
 
AsKu sanoi:
Täällä rajan toisella puolen south-ostrobothnia on, OH622 pitänyt hyvin tilastoa haetuista paikoista ja päivittänyt ne myös :thumbup:.

Jep, mutta toisaalta kivaa olisi pitää tämä lista silleen elävänäkin että moni suosittu paikka voisi olla uudelleenkin rastina.
 
Oma mielipide on että ei nyt niin haittaa jos esim viime tai edelliskaudella ollut rasti on uudemman kerran kierrossa.
Mutta kyllähän niitä rastipaikkoja mahtuu pirkanmaalle viä vaikka kuinka, ei tää vielä niin koluttu oo.
 
E-P:llä on näköjään pärjätty jo 2011 lähtien ilman nollauksia... Mukava tuonne on uusia rasteja laittaa kun on helppo tarkistaa kartasta onko jo ollut. Ja joutuupahan ajamaan vähän kauemmaksikin välillä :grin: Kyllä tänne rasteja mahtuu!

PS. Poiketkaas soratiekelpoisilla ajavat PK-fooruminkin jahtiin välillä, Pirkanmaan rasti seissyt jo reilun kuukauden :blink:
 
Ilta-ajelua siis.. Tää on joku temppurata Vatulanharjussa.
http://goo.gl/maps/t2b4Y
b65Ts2C.jpg


Uusi kohde: Takaisin asfaltille. Ja vieläpä melko tuoreelle. Lienee helppo. Vaikeaa sen sijaan on keksiä miksi tämä on rakennettu.. Sadan metrin säteellä on muitakin vastaavia järjettömyyksiä, joiden käyttötarkoitus ei ole allekirjoittaneelle auennut.
881LUhX.jpg
 
Viimeksi muokattu:
FJ1200N sanoi:
Tarviiko vihjeitä?

Kylhä tuo 'KARHOINEN' vihjaa riittävästi alueen . . . meikällenki. Tätäkin kautta vois joskus ajella . . . Joutsan ja Rauman / Porin väliä, vaikka tälle rastille tuskin on asiaa. Seuraava retki kun ajoittuu vasta viikon, parin päähän.
 
Pannaan nyt varuiksi, että ollaan edelleen samassa kunnassa kuin edellisissäkin rasteissa. Kohteen vieressä olevista kiertoliittymistä toinen näkyy G-mapsissa, mutta kumpikaan ei G-auton kuvissa.
 
MrJ;6325092[IMG sanoi:
http://i.imgur.com/Wpqm4hJ.jpg[/IMG]

Laitappas karttalinkkiä tuosta Karhoisten kohteesta että missä sijaitsee? :)
Jäi sen verran vaivaamaan tuo kohde kun en löytänyt, mutta olen kyltit nähnyt jossain tässä...
 
joutomies sanoi:
Laitappas karttalinkkiä tuosta Karhoisten kohteesta että missä sijaitsee? :)
Jäi sen verran vaivaamaan tuo kohde kun en löytänyt, mutta olen kyltit nähnyt jossain tässä...

Tuolla puhelimella kun pistelee noita kuvia tänne, niin meinaa tuo linkki olla hankala noksulaisella laittaa. Yritän muistaa jatkossa lisätä jälkeenpäin. Nyt sentään luurin uuden päivityksen turvin pystyy jopa kirjoittamaan tänne :D
 
Back
Ylös