• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Kuvajahtiajelut, Päijät-Häme

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja jammu
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
soneratalo lahti
20120604001.jpg


seuraava tulee n. 13 aikaan.
 
TeGGe sanoi:
Töihin tullessa piti napata :grin:
20120604002.jpg


Heh,heeeeh....Mikäs noista sä olet? -Hammaslääkäri, Puheterapeutti vai Psykologi?

Ei vaan, tuttu rasti viime vuodeltahan tää on!
Ei pääse kuitenkaan hakemaan kun duuni häiritsee harrastustoimintaa.... :(
 
macceS sanoi:
Heh,heeeeh....Mikäs noista sä olet? -Hammaslääkäri, Puheterapeutti vai Psykologi?

Itseasiassa en mikään noista, olen yläkerrassa hommissa.
Ammatiltani kuljetan sairaita, mutta nyt hoidan kipeitä :grin:

Teretuloo pyörähtää, jos samaan aikaan pihalle satun niin savukkeen lupaan tarjota ! :peukutpystyyn:
 
Ja aamuvirkuille uusi kohde foorumin päivityksen jälkeen

2012-06-04-323.jpg


Virta vie...
 
Tuo pitää nyt käydä pois kuleksimasta... Perjantaina kävin tuolla just syömässä työporukan kanssa. Älyttömän hyvää ruokaa oli. Parasta ravintolaruokaa miesmuistiin.

05062012062.jpg


Siis Heinolan rantacasino. Maaherrankatu 2a

Edit: kuva lisätty
 
Viimeksi muokattu:
Fibanacci älä editoi kuvaa vanhaan viestiin. Tee jokaiselle kuvalle uusi viesti, niin muut huomaavat ne. Iloista ajelua. Keli ainakin on aikasti hyvä :orgmp: Nyt sitten odotellaan mistä kuusesta uusi löytyy :D.
 
On tää vaan niin kurjaa kun joutuu töissä kuluttamaan aikaansa, niinhän ne toiset sanoo et työ on rahan aiheuttamaa pakkoliikettä ;;)
Mukavaa kun saadaan uusia jahtaajia ::D
 
Pjootor sanoi:
On tää vaan niin kurjaa kun joutuu töissä kuluttamaan aikaansa, niinhän ne toiset sanoo et työ on rahan aiheuttamaa pakkoliikettä ;;)
Mukavaa kun saadaan uusia jahtaajia ::D
Hyvin sanottu: Rahan tarpeen aiheuttamaa pakkoliikettä - eläkettä tai lottovoittoa odotellessa.
Joita kuita tuttuja paikkoja olen bongannut, jos sattuu matkan varrelle lähitulevaisuudessa, niin koittaa napata kuvaa ja laittaa tänne. Ans kattoo ny.
Tuo paikkakunta: kolmio tarkottaa triangelia jonka koordinaattien puitteissa ansiot ansaitaan ja valtaosa niistä kulutetaan ja ensin mainittu on se pääpaikka.
 
Pjootor sanoi:
On tää vaan niin kurjaa kun joutuu töissä kuluttamaan aikaansa, niinhän ne toiset sanoo et työ on rahan aiheuttamaa pakkoliikettä ;;)
Mukavaa kun saadaan uusia jahtaajia ::D

Mulla taas ei olisi mitään muuta kun aikaa, mutta se toinen asia joka estää ajelemisen...
 
05062012063.jpg


Uutta matoa koukkuun. Miten se mopo taipuu mutkissa? Tien kunto on hyvä mutta kannattaa varoa vastaantulijoita. Äskenkin tuli mutkassa vastaan yksi skoda puoli autonleveyttä minun kaistalla.
Kunta on sama kuin edellisessä ja vinkkinä http://www.seurantalot.fi/
 
Tämä se on hienon tien varressa, oikein ilo motoristi pojjaalle, harmi vaan et on edelleen töissä ;;((
 
Pjootor sanoi:
Tämä se on hienon tien varressa, oikein ilo motoristi pojjaalle, harmi vaan et on edelleen töissä ;;((

Joo, kyllä tuo on sellainen pätkä, että jokaisen kaksipyöräisen omistajan ainakin päijät-hämeessä, tulisi käydä se ajamassa. Harmi kun vaihtui koko tie 60 rajoitukselle. Tosin todennäköisyys törmätä siniseen setään on tuolla kohtuullisen pieni. Vaikka kyllä ne käy tuolla joskus postailemassa. Sopiva marssivauhti onkin 80-90 paitsi yhdessä paikassa missä 80 ajava lentää todennäköisesti metsään. Kuvanottopaikalla kuvaajan selän takana on ainoa paikka missä oon saanut banditin etu- ja takarenkaan ilmaan yhtäaikaa. Ei mitään pitkää loikkaa mutta sen verran, että ehti vähän kierroksia naukaista.
 
Back
Ylös