• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Kuvajahtiajelut, Päijät-Häme 2014

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja jammu
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
No jos se on noin vartin päässä edellisestä, ja teatteria kesään eli kesäteatteri....nin ei voi olla kovin vaikea :p

Vai mitä :grin:

Taitaa olla vähän sama ongelma kuin, kanan miehen puu... eli kukon koivu :blink:

Klo 19.07

Tässä vielä helpotusta :jpstyle:
 
ZJCqS1Q.jpg

Heinäsuon kesäteatteri
 
hIqyexh.jpg

Uutta uimarantaa. Oho onpas tärähtäny kuvaaja, uimaranta siin kuitenkin lukee.
 
Viimeksi muokattu:
Tervetuloa Pjootor takaisin jahtihommiin. Tämä viimeinen kuva ei ole oikein jahdin säännöt täyttävä, vaikka siinä mielyttävät "tissit" ovatkin.

7§ Kuvattavien paikkojen tulisi olla kohtuudella jokaisen tunnistettavissa ja tunnistamista voi tarvittaessa helpottaa vihjeillä

Laitahan siihen jotain vinkkiä jolla sen voi kohtuudella löytää kiertämättä kaikkia parkkitasanteita Päijät-Hämeessä :thumbup:
 
Nopeat syövät hitaat, tosin kovin nopeita ei nyt oltu :D

:grin: Piti jatkaa samalla teemalla mihin edellisellä kerralla jäin...

861E4DB9-5D6D-4F2C-A810-0427794A94CC.jpg


Tässäpä uutta, tässä risteyksessä oli ennen kilpi 'tissinpohja', joku on sen hukannut ;)

Täällä on se kyseinen lahti ;)
 
Kouvolantie 1454 sanoo google. Ei ollu tissipohjan kylttiä mutta tämän kuvaajalla on tissiposket eli tasottaa tilannetta.

VJJBtmhMzJ2pwzBQtI5EmvQTVkDFaZFCzQD1hQe8Zg=w715-h709-no
 
Aluksi mietin, että ei näkynyt yhtään paikan nimen mukaisia otuksia mutta sitten hoksasin, että näkyyhän niitä kuvassakin toista sataa:p

20140725_105653%257E2.jpg
 
Ei kai tuo liian vaikea ole. Siirtymää edelliseltä rastilta vähän reilu 20km eli tylyn kaupungin liepeillä ollaan, saareen johtavalla sillalla. MM enduron pääpaikka oli tuosta parin km päässä.
 
Back
Ylös