numero 104Kuvaan 104 haluaisin tarkemmat koordinaatit? Samalla muistutus että laittakaa niiden löydösten koordinaatit niin saa vaivatta päivitettyä, "Kuivasjärveltä" ei ainakaan minulle vielä tarkkaa paikkaa kerro.![]()
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
numero 104Kuvaan 104 haluaisin tarkemmat koordinaatit? Samalla muistutus että laittakaa niiden löydösten koordinaatit niin saa vaivatta päivitettyä, "Kuivasjärveltä" ei ainakaan minulle vielä tarkkaa paikkaa kerro.![]()
Lentokentäntiellä tulitte vissiin vastaan. No, nyt on valmiiksi hyvä kohdekuva seuraavaan jahtiin =)No sehän vietiin ns. "nenän edestä"...
Käytiin hakee uutta rastia vähän kauempaa niin kostautu..
Oliko pakko yrittää viedä se rasti jonnekin Haukiputtaalle taas vaihteeksi? ;-PKäytiin hakee uutta rastia vähän kauempaa niin kostautu..
Mikä tuo Puulinnankadun rakennus muuten on?Puulinnankadulta Linnanmaalta:
Se on niitä fiksujen ihmisten juttuja. Osa kansainvälistä neutronisensoriverkkoa tms. Toi rakennus on pönöttäny tossa ennen kuin mitään niitä ympäröiviä asuirakennuksia on ollu.Mikä tuo Puulinnankadun rakennus muuten on?Puulinnankadulta Linnanmaalta:
Oot muuten oikeassa. Ruskon betonilla on keltainen torni näemmä *** tehtaallaan. Eroa on aidassa ja tornin värissä.Voisin väittää, että Luikin porukka on käynyt väärällä betonitehtaalla.
Kipasta pikanen mutka sinne Jankon betonin toiselle tehtaalle eteläsuomen puolella ja pokata sieltä oikee kuva...Oot muuten oikeassa. Ruskon betonilla on keltainen torni näemmä *** tehtaallaan. Eroa on aidassa ja tornin värissä.Voisin väittää, että Luikin porukka on käynyt väärällä betonitehtaalla.
Noh, mitenkähän tällaisessa tilanteessa pitäis mentellä?