• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Kuvajahtiajelut Länsi-Uusimaa 2016

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja tonttuj
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Re: Kuvajahtiajelut Länsi-Uusimaa 2016

No prkl. Kävin vaan siinä Inkoo Shippingin portilla enkä sateessa tajunnut karttaa vilkasta. :grin: Se olikin ainut tie mitä en noista ajanut.
 
Go-Za sanoi:
Juu, aika varma olen minäkin että sieltä kalasatamantien päästä on kuva!

Äääh, täällä mie kävin pyörähtämässä.. mutta en nähnyt tuota kylttiä... vissiin pitää mennä näöntarkastukseen.. *facepalm* :right:
Oli meinaa sen verran mutavellitietä ja yleinen tie päättynyt, etten olettanut sen loppujenlopuksi olevan siellä :paikallatuulee: :tyhmäminä:
Edit: Kännykän ruudulta tuo näytti telttahallilta :blink:
 
Jaha? Onpa vaikeeta ollukin. :dunno:
Ihan kokeilin noilla hakusanoilla kuvahakua, ja kyllä tuo venehotellin halli sieltä heti pompsahti.
Tämä paikka on kyllä hyväksytty ihan jahtikohteeksi sinä vuonna kun sen hain - oli vaan kuvattu laiturilta saariin päin. Nyt se ruostunut hylky on hinattu siihen mantereen puolelle ja nostettu ylös.

Eipä olleet nämä megasateet tiedossa eikä tulossakaan kun auringonpaisteessa tuolla ajeltiin, että sori siitä mutavellistä. :p

PS. ihan tosi kaverit hei... jos nyt karttaa vilkaisee niin kai vois olettaa että "Kalasatamantie" johtaa kalasatamaan ja sitä saa ajaa? :paikallatuulee: ootte teki vallan sherlokit. :grin:

PPS. sitä muuten ihmeteltiin, että näinä päivinä kun tienkorjausrahoja ei ole ja kauheita monttuja ja vaarallisia railoja on siellä täällä, niin kyllä toi yks "Suomen vähiten liikennöityjä pätkiä" oli vaan ihan uudella pinnalla. Mustiolta siis voimalaitokselle... :O
 
Re: Kuvajahtiajelut Länsi-Uusimaa 2016

Teli sanoi:
Äääh, täällä mie kävin pyörähtämässä.. mutta en nähnyt tuota kylttiä... vissiin pitää mennä näöntarkastukseen.. *facepalm* :right:
Pitää vissiin itsekin mennä. Jotenkin kuvissa näytti päällystetyltä mutta olikin hiekkatie. Oletin että siinä tien päässä olisi ollut vielä pienempi tiekyltti mut ei siinä tainnut olla kuin se iso. Taisi edelläajavan lasoilit laittaa pään sekaisin :grin: :rant:
 
Ois varmaan pitänyt tää jo lauantaina hoitaa

cabcba040f393d1d7fb7732be422ba7b_zpsfyw85y5p.jpg


https://goo.gl/maps/wzvgKLjmkP32
 
pxu sanoi:
...
PPS. sitä muuten ihmeteltiin, että näinä päivinä kun tienkorjausrahoja ei ole ja kauheita monttuja ja vaarallisia railoja on siellä täällä, niin kyllä toi yks "Suomen vähiten liikennöityjä pätkiä" oli vaan ihan uudella pinnalla. Mustiolta siis voimalaitokselle... :O

Taitaa olla niitä 90-luvun suunnitelmia, joita nyt toteutetaan.
Ehkä ne tällä hetkellä tosihuonot pätkät korjataan sitten parinkymmenen vuoden päästä...
:boring:
 
pxu sanoi:
sitä muuten ihmeteltiin, että näinä päivinä kun tienkorjausrahoja ei ole ja kauheita monttuja ja vaarallisia railoja on siellä täällä, niin kyllä toi yks "Suomen vähiten liikennöityjä pätkiä" oli vaan ihan uudella pinnalla. Mustiolta siis voimalaitokselle... :O
Lainaus Inkoo Shipping sivuilta:
Inkoon satama on yksityisesti omistettu, yleinen kaupallinen satama. Sataman vuotuinen liikenne on noin miljoona tonnia. Sataman koko liikenne on hakurahtiliikennettä; säännöllistä linjaliikennettä ei ole lainkaan.
Satama kuuluu ns. talvisatamiin, jotka pidetään auki vuoden ympäri. Jääolosuhteet ovat kuitenkin normaalitalvina helpot ja väylä on avoin lähes koko vuoden.

--En sitten tiedä mihin tuo miljoona tonnia sijoittuu HaminaKotka, Sköldvik, Kokkola, Helsinki ja Rauma jälkeen/ rinnalla.
 
Back
Ylös