- Kiitos ´kannustuksesta´gixxerman sanoi:Pitäiskö tuo Sir Esos laittaa AJOHARJOITTELUUN tai AIKUISKOULUTUKSEEN tai HUVITTELEMAAN,että löytäisi tämän rastin.(Toivottavasti hän on huumorimiehiä,latojan huomautus)
![]()
- ´Kelkkamäki´ alueena ei sanonut minulle mitään, koska paikallistuntemus on vajaa. `HAISKAHTAA` olisi pitänyt jo viimeistään hoksata.gixxerman sanoi:Lisätäänkö vielä tuo sotilaallinenkin puoli asiaan,siitä en kyllä ihan varma ole,onko sitä olemassa vai onko se laskenut KELKALLA mäkeä alas,tämä vinkki HAISKAHTAA vieläkin.![]()
- Kuitenskin vain harvat moottoripyöräilijät haluavat harrastaa tällaista ´Kuvajahti´ -nimistä somea (sosiaalista mediaa).Kotarikuski sanoi:Hyvä rasti. Riittävän iso ja kiinnittää ohi ajavien huomion. Varmasti useimmat lähitienoon kuskit ovat tuosta menneet.
Mielenkiinnosta soitin puhulimella jahtikohteen rakennuksen virkailijalle. Hän ymmärsi ´jahti-yskän´ ja kertoi, että kuvan kohde on isomman kokonaisuuden . . . lisäosa, joka on hiljan valmistunut ja otettu käyttöön 1.8.2014.
Näin monipostisesti tämäkin kohde tuli selvitettyä. Kuvan kohde on . . . Jyväskylän koulutuskuntayhtymän Lievestuoreen liikennekoulutusyksikön päärakennuksen uusi lisäsiipi.
Tämän ´vuodatuksen´ lopuksi totean, että . . . jahtikohteiden määrittämisessä / hahmottamisessa on aivan olellista . . . kuvan sisällön kokonaisuus.
Taidan harkita ehdottaa ylläpidolle . . . jakaa kaikki jahtailut kahtia . . . Vihjekuvajahti / Kikkailukuvajahti.

(Toivottavasti hän on huumorimiehiä,latojan huomautus)
,mikä on mielestäni kuvarastijahdin alkuperäinen idea.Houkutella tien päälle.
Nyt tämä kommentti on siirretty pois lainauksen sisältä,jonne se vahingossa meni,kun tunnekuohussa kirjoitin.Case closed



