• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Kuvajahtiajelut Keski-suomen ympäristö

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Bannaani
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Mun puhelimella ainakaan ei pyöri viteo lainkaan, olis kuitenkin tienpäällä suotavaa päästä katteleen noita. Onhan toi minusta hivenen hankala paikallistaa muutenkin, mutta en olekaan keskisestä suomesta, vaikka mökillä siellä välillä käynkin.
 
Asia korjattu
zmldae.jpg
2ugotxd.jpg
2n6wwwo.jpg
Tuoretta rastikuvamateriaalia,olkaapa niin hyvä,ei tarvitse Esosinkaan kyllästyä
 
Metsolahti, Saviolle lähtevä risteys. Tunnistin paikan videolta koska viime kesänä kävin ikkunarastilla, ikkuna joka oli puupinossa ja videolla näkyi takaa päin.
WP_20140706_005%5B1%5D.jpg

WP_20140706_004%5B1%5D.jpg
 
ilpom1500 sanoi:
Ja uusi on ******** Liikuntahalli

Varsin tuttu paikka ja vielä tutumpi alue. Kohteesta 300 m tuli asuttua pari vuotta.

Olisin mieluusti lähtenyt tänään jahtaamaan tätä, mutta ... tuli yllättäen kotilokeikka Jykylään, kun ... tämä uusi ... puna-musta-kaksikerros-bussilinjan [OnniBus] vuoro töppäsi (=myöhästyi) reitillä. Se ei sitten olekaan niin luotettava kuin mainostavat. Piti kuskata porukkaa Jykylään, jotta ehtivät jatkoyhteyden kuljetukseen.
 
gixxerman vei liikuntahallin "nenän edestä", joten kävin vielä illasta pyörähtämässä palokassa, https://maps.google.fi/maps?q=62.287018,25.709141&hl=fi&ll=62.286719,25.709789&spn=0.003378,0.011362&sll=62.287017,25.709144&layer=c&cbp=13,69.63,,0,15.64&cbll=62.287012,25.709116&t=m&z=17&panoid=KbmM19TOQQPYMLkpEaPJUA

IMG_0492.JPG


uusi rasti on pieni venesatama,
vinkkinä: kun talvella ajelin polkupyörällä jäitä pitkin järvilinnan rannasta kaupunkiin, oli tästä noustava kuivalle maalle ettei kastunut :paikallatuulee:

IMG_0493.JPG
 
Peukkula, Jyväskylä. Se oli hienosti rajattu kuva. Mainio rasti, kiitos. Karttalinkki.
Kaverille piti kilauttaa. Hän on käynyt tuolla monta kertaa lastenlasten kanssa ja tunnisti paikan oitis.
IMG_0001.JPG
 
gixxerman sanoi:
Joo,nyt on ollut sir Esosilla ollut ajan tai mielikuvituksen puute:grin:
Sinun pitäisi hankkia enduro,ei tarvitsisi katua.:)-

Enskaakin on harkittu, mutta . . . nyt on meikällä matka-mp:n tarve. Tällä kulkineella on ilo vaihtaa maakuntaa. Perille tultua voi todeta, että ... oho, joks tää reissu o tehty?
 
Back
Ylös