Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Täytyy varmaan hommata digikamera, että pääsee osallistumaan tähän ketjuun.
Joo,eilen katoin Seppäln Citymarketissa 50 egee,ihan riittävän hyvä tähän touhuun oleva kameraTäytyy varmaan hommata digikamera, että pääsee osallistumaan tähän ketjuun.
Osan paikoista olisin jopa löytänytkin ja varmasti keksisin sopivia kohteita.
Sitä vain kun se alkaa näppylöitä tulemaan jos ei kahteen päivään mene ajelemaan niin samallahan näitä rasteja ajelee ja tutustuu lähiympäristöön jos sattuu löytämään kohteen .Täytyy varmaan hommata digikamera, että pääsee osallistumaan tähän ketjuun.
En oo mikkää sanomaa mittää ... mut miälestäni tääl on tillaa ... vaik kui![]()
Tillin-tallin kamera föllii ja siit sit vaa kohteit kuvvailemmaa ja ... maanteit kurvailemmaa-ki.
Tää o iha kivvaa puuhaa -![]()
193000 m tuli taivallettua (miälenkiintosemma näköne tuammone matkamäärä ilman stää killoo) tänään. Kuvahaku jäiki ny haaveeks, ku se kohde halus lymyillä ...Nyt on hiekkatietkin niiko asvalttia ajas että eiköhän saa laittaa tämän mielenkiintoisen opasteen seuraavaksi rastiksi.
Planetaariolta toinen risteys johonkin suuntaanKuvahaku jäiki ny haaveeks, ku se kohde halus lymyillä ...![]()
Kuvassa näkyvä maantie on niin isoa tietä, että mitkään Planetaarion lähellä (?) olevat pikkutiet eivät kohteeksi sovellu ja ... jos hakupaikka on Nyrölän suunnalla, niin ... eka risteyksestä pohjoiseen mentäessä oli kaksi kohtuullisen oloista pinnan pehmopaikkaa, missä 'Perttua' piti ohjastaa aivan piennarta pitkin ja kieppasin sitten ympäri ja kotia kohti.Planetaariolta toinen risteys johonkin suuntaan![]()
Kuukkelillahan tuo löytyi, keli vaan heitti sateiseksi joten jää nähtäväksi viitsiikö tuonne kurakkoon oikein livenä mennä.Etsivä löytää ja jotkunhan ajelee vain Kuukkelilla ja sitte perään![]()
Minun laskuilla tuo on toisessa risteyksessä kyllä.Kuukkelillahan tuo löytyi, keli vaan heitti sateiseksi joten jää nähtäväksi viitsiikö tuonne kurakkoon oikein livenä mennä.Etsivä löytää ja jotkunhan ajelee vain Kuukkelilla ja sitte perään![]()
p.s kaksi risteystä näyttää olevan aika suhteellinen käsite
en rupea sen enemmälti asiasta väittelemään mutta totean että ilmeisesti et laske sivuteiden risteyksiä risteyksiksiMinun laskuilla tuo on toisessa risteyksessä kyllä.Kuukkelillahan tuo löytyi, keli vaan heitti sateiseksi joten jää nähtäväksi viitsiikö tuonne kurakkoon oikein livenä mennä.Etsivä löytää ja jotkunhan ajelee vain Kuukkelilla ja sitte perään![]()
p.s kaksi risteystä näyttää olevan aika suhteellinen käsite
Just ajoin aika läheltä siittä ja ihan ol kuivat ja kovat tiet .
Ei lahkeet kuraintunnu.
no niinhän se olien rupea sen enemmälti asiasta väittelemään mutta totean että ilmeisesti et laske sivuteiden risteyksiä risteyksiksiMinun laskuilla tuo on toisessa risteyksessä kyllä.Kuukkelillahan tuo löytyi, keli vaan heitti sateiseksi joten jää nähtäväksi viitsiikö tuonne kurakkoon oikein livenä mennä.Etsivä löytää ja jotkunhan ajelee vain Kuukkelilla ja sitte perään![]()
p.s kaksi risteystä näyttää olevan aika suhteellinen käsite
Just ajoin aika läheltä siittä ja ihan ol kuivat ja kovat tiet .
Ei lahkeet kuraintunnu.
Katoppa kummaa ,niin taiskii . Mie en sentäs vesesteitä järjestänny välille.Haa, pääsinpäs iskemään mökkireissulla:
![]()
Hajotkaa uuteen rastiin:
![]()
Ei välttämättä ratapyörällä kannata tuota hakea, vaikka tien varressa onkin.
Jossain noilla main tuo löydetty rasti:
Karttapaikka