• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Kuvajahtiajelut Kanta-Häme

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja -perttu-
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Karavaanilla ollaan

f3c83.jpg

Sent from my RM-892_eu_finland_202 using Board Express
 
Tuttu paikka... pitää koittaa vaikka huomenna keritä pyörähtään jos tänään ei kerkiä. Siellä 'etelän' suunnallahan tuo on.
 
Edelliseltä rastilta lähtiessäni mulla oli mielessä omasta mielestäni nokkela rasti, mutta sitä olikin mahdotonta kuvata pysäköidyn auton vuoksi joten säästetään se toiseen kertaan. Hätäpäissäni roiskaisin sitten tällaisen vähän tylsän kuvan joka ehkä sopisi kuvasarjaan "Väsyneimmät urheilukenttämme värikuvissa". Tunnistaako kukaan vai tarvitaanko vinkkejä?

_small.jpg
 
En kai minä nyt pysäyttänyt jahtia? Tämä on keskellä vanhaa omakotialuetta. Tuolla pienen urheilukentän toisella puolella kulkeva katu on nimetty kyseisen kaupunginosan mukaan. Tällä puolella kulkeva katu jolta kuva on otettu taas on saanut nimensä sellaisilta luonnonmuodostelmilta joita ei aivan lähellä ole ollenkaan. Googleauton kuvissa kuvauspaikka näkyy.
 
Pande_K sanoi:
En kai minä nyt pysäyttänyt jahtia? Tämä on keskellä vanhaa omakotialuetta. Tuolla pienen urheilukentän toisella puolella kulkeva katu on nimetty kyseisen kaupunginosan mukaan. Tällä puolella kulkeva katu jolta kuva on otettu taas on saanut nimensä sellaisilta luonnonmuodostelmilta joita ei aivan lähellä ole ollenkaan. Googleauton kuvissa kuvauspaikka näkyy.

Ei se tähän pysähdy, käyn töiden jälkeen huomenna poimimassa tämän jos ei muut kerkiä ensin.
 
Urheilukenttä tämäkin tavallaan. Urheiluruudussa on ollut purjelentoa ja on tuolla moottoriurheiluakin harrastettu.

null_zps66585ac8.jpg


Edit: Google-autokin on kuvanottopaikalla pyörähtänyt, silloin on näköjään ollut pusikkoisempaa aluetta.
 
Viimeksi muokattu:
Löytyykö tämä vai tarvitaanko vinkkiä? Kun Räyskälä ja Forssa on käyty niin kannattaa etsiä ihan rajoilta. Mopo on tuossa kuvassa pari metriä alueen rajojen sisäpuolella. Paikan määrittää iPhone ja GoogleMaps.
 
Ajoin tosta iltasella ohi, unohdin napata kuvan, kun lärpätin ajellessa puhelimessa.
 
Kyllä löytyis tuokin "wanhanpohja" platanreunassa ihan työmatkalta, nyt ei vain pysty 2-pyöräillen menemään. La iltana aikaisintaan?
 
Back
Ylös