• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Kuvajahtiajelut, Etelä-Karjala.

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja TeeHooTee
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Täälläpä tämä

https://www.google.fi/maps/@61.075296,28.2601,3a,75y,184.77h,85.14t/data=!3m4!1e1!3m2!1sd5Il4pWAvXMIk3ep12XIGA!2e0

WP_20140814_14_04_17_Pro.jpg


Ja tässä uusi

WP_20140814_14_59_52_Pro.jpg
 
Ok, onhan se vähän heikko esitys. Eka vinkki on, että tuo keltainen on kieltotaulu ja siinä on "kaaheen laakee aakee" eli lentokenttä ja selän takana Karjalan rata.
 
Viimeksi muokattu:
Tietääkö joku vai pitäskö tähän saada vihjettä? Hyvät kelit ainakii ois etsiä, tietäs vaan että mistä päin etelä-karjalaa tuota kannattaa lähteä metsästämään:orgmp:
 
Koitellaas liittyä tähän peliin mukaan. Oliskohan haettu paikka tämä:



Eli Kivisalmesta. Google mapsissa taitaa olla vanhentunutta kuvamateriaalia, mutta paikka on suunnilleen tämä

Älkää välittäkö kuvan päivämäärästä. Kamera näyttää elävän ihan omassa ajassaan:blink:
 
Back
Ylös