• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Ktm 390 duke

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Katteja
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Jepulista. En nyt osannut ratkaista asiaa että laittaako KTM otsikon alaisuuten vai yleiseen, no se ketä häiritsee siirtäköön.
Eli, bonareita täydet nolla ja jostakin on aloitettava. Kyseinen malli olisi tehojensa puolesta järkevää= edullista vakuuttaa olematta silti CBR 600.. =(Prätkien corolla).
Kunnes saavutetaan sellainen taso jotta on järkevää vakuuttaa "oikeita" prätkiä (yli 900cc).
Oman ekoni kanssa tuolla varmasti pärjään, vaikka tehojen puolesta sillä nyt kuuhun ei mennä, mutta raketit aikanaan..
Onko aivan typerää kurvailla kyseisellä laitteella pelkästään ekat pari kolme vuotta jotta saa bonari kertymää?
Vai löytyykö muita yhtä "typeriä" ideoita, malli vaihtoehtoja, tuossa olisi takuutakin pari vuotta.
Se vaan on totta että vakuuttaminen se vasta rahamiesten hommaa on kun puhutaan mopedeista.
 
Moni kiskahan antaa alkuun esim. 20/60 pinnat, joten ei sitä ihan tyhjästä tartte alottaa. Ja on niitä muitakin aloitteluun sopivia pyöriä kun corollia, vaikkapa Monsterit.
 
Back
Ylös