• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Kokemuksia aprilia rs 125cc stä

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Guest
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
G

Guest

Guest
Voisiko tästä alkaa uusi keskustelu rs tä... Harkitsen ostavani rs:än. Tietoja tyyppi viosta, mielipiteitä, faktaa.
Kiitos
 
Itsellä oli aikoinaan -99 RS(A1-tehoinen). Itse pääsin yli 20tkm kyseisillä pelillä varsin pienin ongelmin.

Mittarinpyörijä meni toistuvasti rikki, joten käytetyissä saattaa kilometrit heittää, ja toinen vika oli kiertokangenlaakerin pettäminen. Mittarissa tuolloin oli noin 20tkm.

Mielestäni ihan hyvä pyörä aloitteluun, ja halutessaan siitä saa ihan hyvin tehoa irti. Bensaa meni muistaakseni varsin paljon tehoihin nähden(kaiken minkä tankkiin laittoi).

Toivottavasti tuo auttaa edes jotain.
 
Kertokaa toki muutkin tästä pyörästä kokemuksianne. Minkälaisia onkelmia on ollu. Plussia ja miinuksia. Mitä eroa rs:ssä on muihin 2-tahti kyykyihin esim. Derbin gbr:ään ja cagivan mitoon.

pyörää ostamassa.
 
motot.netistä löydät huomattavasti enemmän ja helpommin kokemuksia
cool.gif
 
Back
Ylös