Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
DNA stage 2 suodatin kiinni, eli putsarin kansi korvataan suodattimella. Parantaa ilman saantia melko rankasti, mutta toisaalta tuntuu, että tuollaisesta ns. vapaavirtaussuodattimesta menee kaikki männynkäpyä pienempi läpi, joten en ole uskaltanut tuolla ajella yhtään pölyisemmissä olosuhteissa. Yleensä pysyttelen teillä joilta ainakin puita saa jollain pyörälaitteella kuskattua pois metsästä, tai sitä suuremmilla. Umpimetsässä en aja.veli-jussi: siis olet askarrellut i-p koteloon alkuperäiseen ilmanottoreikään putsarin vai tehnyt toisenkin reiän johon olet putsarin laittanut vai molemmat?
sä siis ajelet muuallakin kuin asfaltilla ja sinne sitä lisäsuodatusta tarvitset vai ihan asfalttitouhuihin tuplasuodatus?
Sarkasmi kuuluu kovin huonosti netin yli, mutta onhan tämä kommentti sitä?Imuäänet kovenee ja nyhtäminen alkaa, näin ainakin XT660:ssa. Ei kannata tehdä eli poistaa snorkkelia, joka taas parantaa ilman saantia. Eli ei kannata poistaa snorkkelia, ei kannata laittaa erilaista pakoputkistoa eikä varsinkaan PC III, näillä vermeillä koneen saa vain sekaisin. Alkuperäisenä kaikkein paras.
No niin, sarkasmi on hieno tyyli, itse pidän siitä, mutta valitettavasti tämä ei ollut sitä tyyliä, vaan totisinta totta. On ns omakohtaisia kokemuksia. Itsellä oli XT vm 2011 eli ylivuotinen 2010. Oli DNA stage 2 putsari (olisi muuten myynnissä), 2-1 yhteen Metal Mule kokoputki, snorkkeli ja orkkissuodin pois ja PC III usb. Kyllä sitä PC:tä säädettiin, oikein miehissä. Mutta se perusominaisuus että vetäisee sytöt (sytyksen) myöhäiselle juuri siinä 2500 - 3500 kierroksen kohdalla, siihen ei PC vaikuta mitään. Ei se bensan saannista ole kyse vaan sytyskäyrästä.Sarkasmi kuuluu kovin huonosti netin yli, mutta onhan tämä kommentti sitä?Imuäänet kovenee ja nyhtäminen alkaa, näin ainakin XT660:ssa. Ei kannata tehdä eli poistaa snorkkelia, joka taas parantaa ilman saantia. Eli ei kannata poistaa snorkkelia, ei kannata laittaa erilaista pakoputkistoa eikä varsinkaan PC III, näillä vermeillä koneen saa vain sekaisin. Alkuperäisenä kaikkein paras.
Erityisesti kun noiden 2004-2006 XT:iden pintakaasulla nykiminen vakioasetuksilla on varsin kamalaa ja juuri noilla toimenpiteillä sitä saa vähän hillittyä, vaikkakaan ei kokonaan pois. 2007-2009 hieman parempi ja 2010+ pitäisi olla jo nykimätön.