• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

kiihdytys kisoista

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja santtu-cbr
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
eli jonkin verran on noita skaboja yms. järjestetty "kadun miehille" mutta onko missään luokkia? siis esim 0-600cc 601-1000cc +1000cc .... karkealla jaolla esim? olisi nimittäin hienoa lähteä kokeilemaan muutenkin kuin vain huvikseen.. ;) nyt hiukan aristaa lähteä varttia vetämään kusiaisella..
confused_orig.gif
varmaan olisi muitakin "pikku koneisia" mielellään viivalla ottamassa toisista mittaa omassa luokassa??
 
tuo raahen tapahtuma oli juuri sitä mitä haen! hiukan kaukana vaan täältä espoosta. ei sillä että olisin nopea/pyöräni olisi nopea vaan pääsisi edes hiukan myös tuon homman makuun.. kai se täytyy käydä ajamassa jossain gtifhraradallepistecom päivillä muiden seassa vaan.
nixweiss.gif
 
West Coast Street Cup on myös hyvä vaihtoehto: http://www.sunrisecruisers.com/index....emid=27

Itse olen ainakin menossa Kalajoelle kokeilee miten se ajo sujuu - vai sujuuko ollenkaan.
tounge.gif
Kuin myös tod.näk. Raaheen.

Lajittelu ajoja on tapahtumasta riippuen eri määrä, yleensä ehkä n.2-5 kertaa. Siinä voi harjoitella lähtöjä ja siinä ajetaan kelloa vastaan eikä siinä tule punalamppuakaan, jos sattuu varastamaan. Lajittelun jälkeen tulee eliminaattori, jossa ajetaan toista pyörää vastaan -> Hitaampi tippuu. Kusiaisella saa ihan hyvän aika edun verrattuna isoihin pyöriin, joten kyllä kusiaisella kannattaa stripillä käydä. Se on mukavaa hommaa, vaikka ei ammattilainen olekkaan.  
blush.gif


Edit: Ei niitä isoja lintuja, ym, kannata pelätä, vaikka tuokin madallettu isolohko muuttohaukka "söi" mut loppujen lopuksi ennen maaliviivaa - Ylläri pylläri  
tounge.gif
Eka lajitteluajo Kalajoki -05
 
Tuolta Raahen järjestämistä skaboista löytyy myös luokka "50 cc vakio ja viritetyt mopot"
tounge.gif
tounge.gif


Muuten vaikuttaa kyllä asiallisilta kisoilta. Pattijoki on vähän kaukana täältä tsadista kyllä.
 
Back
Ylös