- Liittynyt
- 18.2.2007
- Sijainti
- Huvikumpu
Ei ainakaan tampereella kannata keulia,joku soittaa poliisit turvallisuutesi nimissä..
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Nii-i, jos se lasku tulee samalla tavalla kuin laittomasti kaadetusta joulukuusesta eli alkavalta metriltä. Paras tehdä vaan rinkulaa ja kattoo jos osaavat laskea ympyrän kehän pituuden.eikös tuosta sladittelusta tule sakkoa vielä sen mukaan kuinka paljon mustaa viivaa piirtää asfalttiin, ns. metrihinnalla? vai onkos tämä ihan huhua?![]()
...ja sakkolapussa muistaakseni luki jokseenkin näin: "ajoneuvon kiihdyttäminen siten, että ajoneuvo heittelehti ajoradan reunasta toiseen jättäen tiehen mustaa kumijälkeä..." tjsp.Ainoa tapaus minkä minä tiedän, jossa autoa on kunnon burn-outista sakotettu, tapahtui meidän kylällä joskus 90 luvun alussa, valiant pikkusen (200-300m) veti rantua ja sattu miliisit tuleen paikalle, paska mäihäTaitavat vaan seurata huomattavasti tarkemmin moottoripyörien keulimista ja kumin polttoa. En tosiaankaan tiedä ketään joka olisi autolla kumin poltosta tai sladittelusta sakkoja saanut.![]()
Tuon jälkeen en ole kuullut kenenkään saaneen sakkoja ko. urotyöstä![]()
Porvoossa muutama vuosi sitten oli ainakin metrihinnoittelu.Nii-i, jos se lasku tulee samalla tavalla kuin laittomasti kaadetusta joulukuusesta eli alkavalta metriltä. Paras tehdä vaan rinkulaa ja kattoo jos osaavat laskea ympyrän kehän pituuden.eikös tuosta sladittelusta tule sakkoa vielä sen mukaan kuinka paljon mustaa viivaa piirtää asfalttiin, ns. metrihinnalla? vai onkos tämä ihan huhua?![]()
![]()
Jännä toi teon kesto 800 metriä... Ihmekö raiskauksistakin pääsee niin vähällä nykyään... Kesto 15cmSain aikoinaan(80-luvulla) sakon keulimisesta kadulla. Teonkuvauksessa luki seuraavaa:"Turha kiihdyttäminen tehokkaalla moottoripyörällä siten että ajoneuvon eturengas menetti kosketuksen ajoradan pintaan. Teon kesto 800 metriä." Sanamuotoja virkavalta mietti ko. tapauksessa paikan päällä noin puoli tuntia.![]()
Tiedä pystyykö nainen naurultaan nostamaan raiskaussyytettä, 7,5cm vehkeellä nosto pisto ja ravistus.Ihmekö raiskauksistakin pääsee niin vähällä nykyään... Kesto 15cm![]()
Lieneekö väärä yksikkö kestolle?Jännä toi teon kesto 800 metriä... Ihmekö raiskauksistakin pääsee niin vähällä nykyään... Kesto 15cm![]()
Snadi provoEi ainakaan tampereella kannata keulia,joku soittaa poliisit turvallisuutesi nimissä..![]()
![]()
juu aina vaan jaksetaan syyttää ei koskaan normi mopoilija voi tehä mitään ?Ja tästä kaikesta saamme kiittää Pampers ukkoja. ennen siitäki selvis sakolla nyt ne vie kortin ja kilvet ja kusee vielä lähtiessä bensa tankkiin ja heittää akun järveen.![]()
Ja tästä kaikesta saamme kiittää Pampers ukkoja. ennen siitäki selvis sakolla nyt ne vie kortin ja kilvet ja kusee vielä lähtiessä bensa tankkiin ja heittää akun järveen.![]()