• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Kennen perinteinen juhannusajo

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Kenne
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Kriisi sanoi:
Poistin vuosiluvun otsikosta, jospa porukka jaksais katsoa ketjua ekaa viestiä alemmas ja tajuta että tänä vuonnakin on ajelut.

Oma osallistuminen on vielä harkinnassa, noihin klo 11 lähtöihin en ainakaan jaksa herätä mutta tähän jo saattais ehtiä :)

Kiitos :-)

Yritin itse päästä muokkaamaan otsikkoa mutta jostain syystä en pääsyt siihen käsiksi.
.
Ekaan viestiin kylläkin.

Teretulemasta.

Ensi vuonna 2013 taitaakin olla 10 vuosi tätä perinnettä.
 
Tänä vuonna olikin uudet tuulet ja suuntana olikun pohjoinen.
Aina ei pidä uskoa reittisuunnitelmia miträ täällä kirjoitellaan.

Huhujen mukaan vanha reitti oli tänä vuonna ollut jossain 'kahvipöytä keskustelussa' jossain laitoksessa esillä.
Olisivat kuulema olleet uteliaita näkemään hienon letkan mopoja.
Jopa ohjeistaneetjoitakin matkan varrelle ihailemaan.
Ikävää että tänä vuonna ei mentykkään sieltä.

Tää oli niin makee reitti ettei tiedä vaikka jatkossa ajettaisiin aina täältä :-) ... tai sitten jostain muualta....tai niinku ennen mut väärinpäin tai eri päivänä :-)
Jos alkaa enempi ulkopuolisia kiinnostamaan nämä meidän ajelut.


Ensi vionna tulis 10v täyteen.
Eli nyt oli laskujeni mukaan kymmenes reissu.

Ennätysmäärä n. 35 laitetta laskettu. Hyvä määrä näin muutaman hiljaisemman vuoden jälken.

KIITOS TEILLE KAIKILLE.
TE teitte tästä päivästa taas niin mahtavan... vaikka yläkerran isäntä päätti lopettaa ajelut ajoissa, kastelemalla reitin ja kuskit.
 
Back
Ylös