• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

K2 600 etuiskareiden liukuholkit

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja vV8m5
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Uusi suzukisti ilmoittautuu, -02 600 telefonica 40tkm ajettuna.

Pyörään uusittu vuosi ja 5tkm sitten etuiskareiden stefat ja öljyt ja silloin edelliselle omistajalle sanottu ettei liukuholkkeja ollut syytä uusia.
Nyt keulassa kuitenkin tuntuu pieni klapi, joka mp-korjaajan kanssa todettu tulevan ylä- ja alaputkien taitteesta eli etupyörä liikahtaa muutaman millin kun työntää ja painaa jarrua. Ja on varmasti ollut jo vuosi sitten, korjaamoa en nimeä mutta tunnettu jyväskyläläinen paja.

Haulla en löytänyt aiheesta.
Mistä löytyy tuohon 600seen uudet likuholkit tai koko kunnostussarja iskareihin? Stormin luettelossa vain 750seen. Vinkkejä?

-W
 
Back
Ylös