Tänään Sipoon suora n.klo.20.00. Nähty luultavasti mp, merkki tuntematon.Väri luultavasti sini-vihreä,hyvin hengittävä moottori.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Joskus aikoinaan nämä aiheet nimenomaan kuului moottoripyöräfoorumeihin ja synnytti siellä keskustelua...Vai onko se pointti siinä että tänne foorumiin copy/pastetaan nykyään kaikki ihmisten mopokohellukset sitä mukaa kun iltapaska niitä viljelee?
Joskus ennenvanhaan tosin ei ollut edes tietokoneita saati nettiä..Joskus aikoinaan nämä aiheet nimenomaan kuului moottoripyöräfoorumeihin ja synnytti siellä keskustelua...Vai onko se pointti siinä että tänne foorumiin copy/pastetaan nykyään kaikki ihmisten mopokohellukset sitä mukaa kun iltapaska niitä viljelee?
Totta, ja silti ne samat aiheet jo silloin synnytti motoristien keskuudessa keskustelua...mutta ei kai sit täälläJoskus ennenvanhaan tosin ei ollut edes tietokoneita saati nettiä..Joskus aikoinaan nämä aiheet nimenomaan kuului moottoripyöräfoorumeihin ja synnytti siellä keskustelua...Vai onko se pointti siinä että tänne foorumiin copy/pastetaan nykyään kaikki ihmisten mopokohellukset sitä mukaa kun iltapaska niitä viljelee?
Mutta oliko tämä uutisointi aiheesta "mopollakaahailu" näin jokapäiväistä ja sensaatiohakuista kuin nykyään? Meinaan kun nyt noita kohelluksia uutisoidaan 1-2päivä? Luulisi että lukijat alkaa vähitellen puutumaan koko aiheeseen? Meinaan että aihe on kohta niin kulunut ettei se kiinnosta ketään.Totta, ja silti ne samat aiheet jo silloin synnytti motoristien keskuudessa keskustelua...mutta ei kai sit täälläJoskus ennenvanhaan tosin ei ollut edes tietokoneita saati nettiä..Joskus aikoinaan nämä aiheet nimenomaan kuului moottoripyöräfoorumeihin ja synnytti siellä keskustelua...Vai onko se pointti siinä että tänne foorumiin copy/pastetaan nykyään kaikki ihmisten mopokohellukset sitä mukaa kun iltapaska niitä viljelee?![]()
No tapaukset lisääntyy kuitenkin koko ajan ja ehkä tilanteen paranemiseen juuri motoristeilla olisi eväät olemassa..Mutta oliko tämä uutisointi aiheesta "mopollakaahailu" näin jokapäiväistä ja sensaatiohakuista kuin nykyään? Meinaan kun nyt noita kohelluksia uutisoidaan 1-2päivä? Luulisi että lukijat alkaa vähitellen puutumaan koko aiheeseen?
Puhut vähän mutta asiaa.No tapaukset lisääntyy kuitenkin koko ajan ja ehkä tilanteen paranemiseen juuri motoristeilla olisi eväät olemassa..Mutta oliko tämä uutisointi aiheesta "mopollakaahailu" näin jokapäiväistä ja sensaatiohakuista kuin nykyään? Meinaan kun nyt noita kohelluksia uutisoidaan 1-2päivä? Luulisi että lukijat alkaa vähitellen puutumaan koko aiheeseen?
Puuduttavaa noita on lukea, mutta ei se tilannetta muuksi muuta. Ja otsikointi lehdissä on muuttunut enemmän raflaavaksi vuosi vuodelta, mutta se on ihan samoin kaikissa muissakin aiheissa.
Tuntui että oli pakko pistää tää aihe ruutuun kun liikenteessä oli myös jalankulkioita ja pyöräiliöitä.Tänään Sipoon suora n.klo.20.00. Nähty luultavasti mp, merkki tuntematon.Väri luultavasti sini-vihreä,hyvin hengittävä moottori.![]()
No helpottiko?Tuntui että oli pakko pistää tää aihe ruutuun kun liikenteessä oli myös jalankulkioita ja pyöräiliöitä.Tänään Sipoon suora n.klo.20.00. Nähty luultavasti mp, merkki tuntematon.Väri luultavasti sini-vihreä,hyvin hengittävä moottori,alueella 80 km/rajoitus!!!!![]()
![]()
En tiedä,mutta itellä on kolme muksua jotka liikkuvat paljon liikenteessä,se pistää miettimään.....No helpottiko?Tuntui että oli pakko pistää tää aihe ruutuun kun liikenteessä oli myös jalankulkioita ja pyöräiliöitä.Tänään Sipoon suora n.klo.20.00. Nähty luultavasti mp, merkki tuntematon.Väri luultavasti sini-vihreä,hyvin hengittävä moottori.![]()
![]()
Siinä kevyessäliikenteessä siis se pointti. Siinä joutuu toivomaan parasta ja pelkäämään pahinta.En tiedä,mutta itellä on kolme muksua jotka liikkuvat paljon liikenteessä,se pistää miettimään.....No helpottiko?Tuntui että oli pakko pistää tää aihe ruutuun kun liikenteessä oli myös jalankulkioita ja pyöräiliöitä.Tänään Sipoon suora n.klo.20.00. Nähty luultavasti mp, merkki tuntematon.Väri luultavasti sini-vihreä,hyvin hengittävä moottori,alueella 80 km/rajoitus!!!!![]()
![]()
Nähty luultavasti mp, merkki tuntematon.Väri luultavasti sini-vihreä,hyvin hengittävä moottori,alueella 80 km/rajoitus!!!!![]()
Hurjaa kyytiähän se, kun luultavasti moottoripyörällä ajellaan Sipoon suoraa, jossa on 80:n rajoitus.Tänään Sipoon suora n.klo.20.00. Nähty luultavasti mp, merkki tuntematon.Väri luultavasti sini-vihreä,hyvin hengittävä moottori,alueella 80 km/rajoitus!!!!![]()
Aivan niinhän se on täytynyt ollaVai joitkos luultavasti oluita liian hurjaa kyytiä, hyvin hengittäen ja pullon etiketti vilahti silmissä luultavasti liian tiuhaan, jolloin luulit sitä luultavasti moottoripyöräksi..?
*vatsaansattuureps*sanoi:Vai joitkos luultavasti oluita liian hurjaa kyytiä, hyvin hengittäen ja pullon etiketti vilahti silmissä luultavasti liian tiuhaan, jolloin luulit sitä luultavasti moottoripyöräksi..?