• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

huoltoliikkeitä Laphissa

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja h_hankala
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Liittynyt
25.3.2009
Sijainti
Rovaniemi
elikkäs jonkun sortin paja lähinnä Rovaniemeltä tai lähialueilta olis hakusessa... itse kun en tiedä muita kun nämä suurimmat(lue: kalleimmat)
wink.gif
 
Itse vein pyörän tänään ensimmäistä kertaa huoltoon Tarvikekeskukseen, ensimaku todella hyvä!

Heti avuliasta ja porukalla otettiin romu ulos pakun kontista.

Kyselivät onko varattu aikaa johon totesin että "ottakaa sisään kun ehditte" ja niin tais pyörä mennä heti työn alle.

Hintataso selviää kun valmistuu mutta tuskinpa sieltä kalleimmasta päästä (ennen pyörät käyny lähinnä Etelän liikkeissä)

Ja btw, liikkeen yksi mekaanikko, koko suomen mittakaavassa aivan huipputasoa...
 
itsekkin kävin kysäisemässä kyseisestä liikkeestä ja sanoivat tuntitaksan olevan 55e:a... onko halpa vai kallis?
 
Back
Ylös