Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
SP-Veturia jo aikanaan morkattiin että Honda rakenti Ducatin. Mutta onpa tämä uusin varsinainen Ducati-ripoff, putkirungot ja kaikki. Tsaijai.Läheltä jo liippaa - uusi VTR on tulossa, ja tälle kesälle... ei tosin ehkä aivan maatajärisyttävä uutuus, eikä edes kovin seksikkääseen kategoriaan (ja myllykin perustuu ikivanhaan VT250:een - hoh hoijaa!!)
Mutta onhan tämä kuitenkin osoitus siitä, ettei Honukan R&D-osastolta ehkä sittenkään ole vielä pistetty aivan kaikkia pihalle... VFR:nkin suhteen "The Truth Is Out There"![]()
Joo, mutta VTR-SP oli olemassa ensisijaisesti siksi, että sillä haluttiin näyttää Ducatille närhen värkit heidän omilla aseillaan Superbiken MM:ssä (ja näytettiin myös).SP-Veturia jo aikanaan morkattiin että Honda rakenti Ducatin.
Toki, mutta olihan tuossa morkkaamisessa hiukan perää juuri siksi, että Hondan tavaramerkki oli ollut V4-koneet ja nyt jouduttiin Ducatin peittoamiseksi rakentamaan kilpuri heidän V2-tavaramerkkikonstruktionsa ympärille. Mutta ei heitetä tätä threadia aivan sivuraiteelle, vaikka moottoripyörälegendasta tässäkin on kyseJoo, mutta VTR-SP oli olemassa ensisijaisesti siksi, että sillä haluttiin näyttää Ducatille närhen värkit heidän omilla aseillaan Superbiken MM:ssä (ja näytettiin myös).SP-Veturia jo aikanaan morkattiin että Honda rakenti Ducatin.
Kävikö tässä niin ettei EE-Speediin kavereihin voi luottaa?Ettei nyt vaan oo pääsiäis trollijOO nYt kÄvInIIN et hermo meni !!! ei jaksa odottaa!!! tahtoo ajelee!!!! ja ostin b-kingin kun tosta toimituksen ajankohdasta ei saanu mitään tietoa vielä....tää pari viikkoa on ollu kärsimystä kun ei tienny saako vai ei .
Nyt tietää et saaja keulii
ja kai sen voi vaihtaa vifferiin sit kun se tulee...jos vfr tuntuu enää pyörältä b-kingin jälkee![]()
![]()
Tilatkaa joku muu se vfr ja odottakaa mä en jaksanu.![]()
Näyttää VFR1200 hävinneen ee:n listoilta.Ja mun mielestä tuo 2009 malli näyttää kallistuneen niin että esim.bikeworldin 5v.takuulla oleva mopo olis aikalailla samoissa hinnoissa
Juttu on viime vuoden elokuulta. Kas näin MCN jälleen kerran esitteli erään seuraavan vuoden uutuusmallin, jota tosin ei tullutkaan markkinoille.Tässä on jotain juttua vfr 1000:sta
http://www.motorcyclenews.com/MCN....-102137
Ihan asiallisen näkönen peli jos nyt tuo olis lähellä sitä mahdollista tulevaa mallia.
Jos tuon näkösenä tulee pärrä markkinoille ni selkeesti seuraava valinta omaksi pyöräksi. Nykynen on ehkä hieman huono euroopan valloitukseen, vaikka asennehan sen ratkaisee.
Edit: Ahaa tekstiä kun lukee niin siellä kerrotaan noin vapaasti suomennettuna että "tietokoneella tehdyt kuvat perustuvat jonkun sisäpiiri lähteen kertomuksiin joka on nähnyt pyörän prototyypin testauksen" tai jotain siihen suuntaan.