• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

honda cb 1000r viritys!?!

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja juketzu
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
elikkä harkinnassa ois tuo uus hondan naku mut mut,ne tehot on näköjää jätetty tehtaalle.. oisko jollaki tietoa mite sais puristettua lisää tehoa?muutenkin ku putkivirityksillä..?? kiitos!
 
Simppeli vastaus - Osta tehokkaampi pyörä , jos putkiviritykset ei riitä
baaa.gif
 
Ei kokemusta tuosta moottorista,mutta ite selvittäisin ekaksi käykö
rr1000:en nokka-akselit heittämällä ja mitä muutoksia toimenpide vaatii.
Ainakin uusi ruiskukartta läppärunko??
Halpaa tuo tuskin on.
 
Jos tahtoo samanlaisen koneen kuin bleidissä nakupyörään on varmasti helpompi ostaa bleidi ja lyödä siihen crossitanko ja poistaa pakkausmuovit, kuin kutitella tuosta cb1000r:stä puuttuvat hevoset.
 
Back
Ylös