Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Frostgrey sanoi:Millasta tuo bilteman kama on verrattuna 3m di-donic:iin?
Oman pärrän muoviosia tullut tolla 3m kalvolla peiteltyä ja on kyllä hyvän oloista tavaraa..
panman sanoi:Punta Ebaystä tilatut kalvot tulivat, toisessa on 3M logo, toinen jotain muuta (kangaspohjainen)
Kumpikin on pinnaltaan 3D, ei niinkään printattua. Mitenkähän tuo Di-Noc sitten verrattuna noihin?
Pitää alkaa sommittelemaan noiden laittoa. Riittääkö lämmityksen hiustenkuivain, vain tarvitaanko järeämpää?

uiop sanoi:Testasin Bilteman teippiä
Harmi vain ei mahtunu koko video tuubiin, kun alussa näytin tuota rullaa ja paksuutta.
edit: kyseessä tämä: http://biltema.fi/fi/Autoilu---MP/Autotarvikkeet/Sisustus/Ulkopuoli/Hiilikuitukalvo-3D-33525/
uiop sanoi:Juu niin vähän mietin, että lämmöllä tuota saa mukautumaan. Tuo tosiaan oli vain pikanen testi tuosta rullasta. Pitää investoida puhallin sitten ku alkaa mopoon noita vääntämään.
Videoitten perusteella kuitenki aika paljon olen ihastunu tuohon Di-Noc teippiin, että varmaan tuo bilteman teippi jää kaappiin.
samba2 sanoi:Sain laitettua tuon teipin niihin pariin kateosaan. Ei maailman paras lopputulos, kun muutama ilmakupla jäi ja semmosta, mutta hyvin kyllä onnistu ekaksi kerraksi. Varsinkin, kun ekana kappaleena toimi melko haastavan muotoinen osa.
Ja tosiaan kuumailmapuhaltimella lämmittää niin melko hyvin taipuu, mutta kärsivällisyyttä tosiaan saa olla.
Kun mopon luo pääsen takas niin vois ottaa pari kuvaa ja laittaa tänne.
Ihan vertailun kannalta miltä tuo näyttää jos jollain tuota 3M Di-Noc kalvoa.
Kattoo jos jaksais alkaa teippaileen auton koelauasta jotain osia![]()
sunshine sanoi:Carbonlook... seuraavaksi vinkkejä siihen miten emännälle ostetun hopeakorun saa maalattua kultaisen näköiseksi?![]()
sunshine sanoi:Carbonlook... seuraavaksi vinkkejä siihen miten emännälle ostetun hopeakorun saa maalattua kultaisen näköiseksi?![]()
