Hesan Hitaat tiistaina 18.6. klo 17.30

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Go-Za
  • Aloituspäivä Aloituspäivä

Go-Za

TET Linesman Finland
Liittynyt
1.11.2007
Sijainti
Kiila
-Anu- keskittyy edelleen radalla ajamiseen, joten...
Lähtö Bembölen kahvitupa (Shell) klo 17.30
Saavu paikalle mahdollisimman ajoissa ja tankkaa pyörä.
Varmista että pyörä on muutenkin kunnossa (renkaat & jarrut).
Lähdön jälkeen ajellaan n. 195km niin että veturi pyrkii ottamaan letkaa kasaan melko usein.
Jos lähdet mukaan niin toivotaan että sinulla on mutka-ajamisen perusteet hallussa ja pystyt pitämään mukavaa tikkari +XX vauhtia ajaessasi. Letka-ajelut ei ole kuitenkaan oikea paikka opetella mutkissa ajamista.
Tutustu letka ajo-ohjeisiin -varsinkin kohdat 5-8 ovat tärkeitä ja se risteysten merkkaus kaikista tärkeintä!
Pidämme kaffe+bulla mittaisen tauon n. reitin puolessa välissä, joten olemme takaisin kehä III tuntumassa varmaankin 21.00 jälkeen.

Sääpäivitys GO!
 
Viimeksi muokattu:
Tähän vois pitkästä aikaa koittaa päästä mukaan, jääny ajelut vähille =)

ellei tikit vaivaa niin mukana ku pukama
 
Pahus sovittu jo muuta menoo. Tää pukama ei mukana.
 
katsotaan kerkeääkö pelipaikoille töistä, työmaa vaihtuu tiistaina eikä hajuakaan missä se sijaitsee vielä :D ja autolla joutuu töihin mennä joten pitää vielä himass käydä vaihtaa mopo alle.
 
Ei ehdi, ei niin millään. Kotidun Filippiineiltä noihin aikoihin ja ei millään ehdi hakea pyörää, laukuthan voi purkaa sit joskus :D
 
Kiitos Go-Zalle vedosta :respect: Tämä tiistai osu (taas) ratapäivän kanssa päällekkäin.... Katotaan jussin jälkeen taas :) Kaikki messiin tälle reissulle, Go-Zalla on hyvät reitit!
 
Ohjeet luettu ja jos sinne loppupäähän sopii ensikertalainen letkailija, niin oon mukana!
 
Back
Ylös