• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Hankintaketju... Mita varustetta hankit viimeksi?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja s&s
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Motonetistä purkki motulia.
tounge.gif
 
Ihan oikeasti, olisiko jollaki suositella jotain lyhytvartisempaa ajokenkää ? Kokemuksia kaipaisin. Onko pumalla hyviä ?
 
GoPron Hd hero sopivilla kiinnikkeillä ja oxfordin sport kahvanlämppärit, näiilä pitäisi kevät pärjätä!
smile_org.gif
 
Huomen saattaa rahaa taas tuhlaantua kun on jonkun mp-liikkeen konkurssipesän huutokauppa, ei varsinaisesti mitään tartteis kun alkaa oleen jo kaikki mahollinen mut kai sitä yhen spyken nahkatakin vois viel ottaa jos halvalla lähtee.

Turun pansiossa huutokauppa lauantaina 5.3.2011
Tästä kun olis saanu tiedon aikasemmin niin mä oisin niiiiiin lähteny tonne huutokauppaan... Sen sijaan menen Delta Fun Centerin avajaisiin kattomaan josko jotain tarttuu mukaan... http://www.delta.fi/Etusivu....lt.aspx
 
Moottoripyöräilyharrastuksen kulungit kasvoi taas, palstan kautta hommattu second handinä sartson ajofarkut... Vielä on kengät hakusessa, kävin sovittelemassa dainesen trq race outteja, mutta tuntuma ei oikein vakuuttanut, kai ne sidi st:t vaan on jostain tilattava ja laitettava fylliä sisään jos on liian isot.
 
Jaa mitäköhän kaikkea sitä tuli talvella ostettua.. nahkapuku, kypärä, kengät, Öhlinsiä eteen ja taakse, Bazzaz Z-Fi TC, slipari, pikakaasu, PP tuning cliparit, seat cowl, ketjut + rattaat, PP tuning jalkatapit, PP tuning kahvat, vara katteita, toiset vanteet, lämppärit, pukit, noepreeniä penkkiin, stomp grip, teräspunos jarruletkut, tuplakupla plexi, hainevä, speedo healer ja nippu kaikkea pientä sälää.
Ja mä olin syksyllä sitä mieltä, että nyt tulee halpa vuosi, kun tähän harrastukseen ei tartte laittaa rahaa tällä kertaa  
tounge.gif
 
Loppuis jo tää talvi... ennekuin bensarahat on käytetty.
Jo kotona:
-messuilta Schuberth C3
-Wilbersin takaiskari + progresiiviset etujouset
-Remus Hexacone vaimennin, musta Touratech special
-Triumphin oma fatbar mustana
-Triumphin led-vilkut
-Touratech ketjunsuoja
-orgis belly pan murtuneen tilalle
Vielä tilauksessa:
-SW Motech fatbar kiinnikkeet
-ketjut ja Supersprox-stealth takaratas
-SW Motech peilien levityspalat
-vanteiden maalaus
 
Sidi Adventuret kävin hakemassa Espoon Bike worldistä. Hinta oli kohdallan, vaikka siltikin suolainen. Ongelmana vain oli, että kun ne laittoi jalkaan, niitä ei enää halunnut ottaa pois.
 
tälle talvelle tuli akrat ja pc. ja muuta pientä kivvaa jotka vielä laittamatta.

mikä siinä on että pyörään pitää joka talvi hankkia vaikka ja mitä, autoon ei sitte tule kesällä kuitenkaan hankittua mitään kummempaa..?  
nixweiss.gif
 
Kotkaan tuli, motovanteet ja enstavanteet.Toiset enskapiikit ja jääratarenkaat.Nippu erillaisia kesägummeja.Putkistoa,putsaria,ruiskuohjelmaa,ym kalikkaa.
Niin ja lisätankki tilattu..
Harrikka pysyköön entisellään.
 
Back
Ylös