Todellakin lähetystöt tekee oikein työtäkin! Siitä iso kiitos!Olipas hienosti toimittu sekä GhostSpider:lta, että Ateenan lähetystöltämme!![]()
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Todellakin lähetystöt tekee oikein työtäkin! Siitä iso kiitos!Olipas hienosti toimittu sekä GhostSpider:lta, että Ateenan lähetystöltämme!![]()
Et kai sinäkin vaan joutunut turvautumaan lähetystön apuun?Todellakin lähetystöt tekee oikein työtäkin! Siitä iso kiitos!Olipas hienosti toimittu sekä GhostSpider:lta, että Ateenan lähetystöltämme!![]()
![]()
Oot kattellu väärästä paikasta pyöriä. Yleisesti turistirysien lähistöllä olevat hinnat ovatkin nousseet pilviin (pätee siis aivan kaikkialla, ei pelkästään välimeren maissa), mutta kun menet sinne, mistä tavallinen kansalainen ostaa moponsa, niin hinnat ovatkin jo hieman alhaisemmat.Rahti on tietenkin jonkinmoinen kuluerä. Ihmettelen hiukan hintoja, muutama vuosi sitten ainakin Kreetalla oli prätkien/varusteiden hinnat aivan silloista suomalaista tasoa![]()
Saattaa olla, etenkin Kreetalla kaikki "tuontitavara" oli selvästi paikallista kalliimpaa. Mutta toisaalta ei turistit pyöriä osta, korkeintaan vuokraavat eli paikallisille nuo liikkeet ovat tarkoitetut. Myös autot maksoivat aivan meikäläisiä hintoja, silloisen hintatason mukaan. Ehkä nämä EU:n aiheuttamat autoverojen muutokset näkyvät myös siellä?Oot kattellu väärästä paikasta pyöriä. Yleisesti turistirysien lähistöllä olevat hinnat ovatkin nousseet pilviin (pätee siis aivan kaikkialla, ei pelkästään välimeren maissa), mutta kun menet sinne, mistä tavallinen kansalainen ostaa moponsa, niin hinnat ovatkin jo hieman alhaisemmat.Rahti on tietenkin jonkinmoinen kuluerä. Ihmettelen hiukan hintoja, muutama vuosi sitten ainakin Kreetalla oli prätkien/varusteiden hinnat aivan silloista suomalaista tasoa![]()
MinäOlipas hienosti toimittu sekä GhostSpider:lta, että Ateenan lähetystöltämme!![]()
Ellen ihan väärin muista, Kreikka onnistui täyttämään Euro-alueen inflaatiorajat laskemalla autoveroa asteittain useamman vuoden ajan. Siis silloin kuin liittyivät siihen. Ei sitten tarvinnut muuten pistää talouttaan kuntoon...Eikös Kreikassa ole (oli?) julmettu autovero Suomen tapaan? Mitäs niitä nyt oli, Suomi, Tanska, Kreikka...
"Rikosposti" osio, johon voisi ilmoitella pyörävarkauksista, mopoihin kohdistuvasta ilkivallasta ja näistä nettihuijareista.. En sit tiedä olisiko moisella oikeasti käyttöä?Törmäsin tossa äsken yhteen sivustoon. http://home.mobile.de/cgi-bin....rHead=1
Ja tosiaan olen nyt katsellut Hondan VTX:ää jo toista vuotta ja oho kun löytyi samat kuvat kyseiseltä sivustolta, kuin löytyi viimenuonna flamingomotors nimiseltä sivustolta.
Sieltä tuli kyllä todella asiallinen vastaus sähköpostiin ja lupasivat rahdinkin Suomeen edullisesti.
Aika selvää kusetusta!!! Mutta miten se nyt sitten loppupelissä toimii?
Voisi perustaa ihan oman palstan huijausyritys sivustoille.![]()