• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

FC-Moto.de

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Guest
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Vähä huonoja ovat sähköposteihi vastaan. Viestiä oon laittanu kysyäkseni että saiko tilauksen ja kuinka pitkä on toimitusaika...
nixweiss.gif
 Onko muille keillä vastaamine on ollu vähä heikkoo niin UPS:n kaveri ollu yllättäen vaan oven takana??
Vähän on hiljaista väkeä. Tilasin rukkaset ja bootsit. Rukkaset tuli, bootsit oli lopussa. Ei meiliä, ei mitään. Sain puoliväkisin ostettua toiset bootsit.

Sinänsä tavarat tuli mukavasti, vaikka UPSin mies tuli yllättäen, se soitti ensin ja tuli sitte työpaikalle. Toisin kuin Suomen Postin miehet, ne käy oven takana mutta ei soita edes summeria etuovella. Eikä Posti tunne puhelintakaan.
 
Tilasin juhannusta edeltäneenä torstaina alennuksessa olleen kypärän ja muistaakseni tiistaina tavarat olivat etuovella UPS:n miehen kainalossa. Tietysti tämä on tavallaan huono esimerkki, kun kaikki meni hyvin.

Moto plussasta vastailivat kyllä kiitettävästi maileihin, mutta homma venyi ja venyi. Hölmö minä en tajunnut ajoissa pyytää heitä lähettämään niitä kamoja, jotka heillä oli vaan tyydyin odottelemaan koko tilausta. Lopulta pyysin, että lähettävät hanskat ja visiirin erikseen ja näin he tekivätkin. Hyvä homma paitsi, että metriäkään en ole ajanut niiden kamojen tultua, että se siitä tummennetusta visiiristä ja ajohanskoista. Kaiken kukkuraksi se mopokypärä tuli varmaan 1-2 viikon sisällä visiirin ja hanskojen saapumisesta, että näin se menee joskus.

FC motosta olen ajatellut tilata alpinestarsin housut ja takin, sekä sidin kengät talven aikana. Ellei jollain ole jotain halvempaa paikkaa tarjota?
 
Tänää vastasivat mailiin ja antoivat paketin tiedot ja si UPS:n sivuilta jäljitin paketin. No paketti on turvallisesti Tampereella ja oli ne tänää jo oven takanakin käyny. Nopeeta toimintaa, perjantaina 7.10 laitoin tilauksen ja tänää sitä jo tarjottii oven takana
thumbs-up.gif
Suosittelen ko. liikettä kyllä. Huomena ne tulee uudestaa käymää ja jos ei satu olee ketää kotona niin meen hakee sen si UPS:n mestoilta.
 
Tilasin heinäkuussa Astarsin 2os. Stage puvun, kahdet SP-2 hanskat, SMX-goret ja HJC AC-11 potan. Puku ja kengät tuli noin viikossa. Lähetteessä oli maininta että hanskat puuttuu, mutta toimittavat ne jälkitoimituksena parin viikon kuluttua ilman rahtikustannuksia.
 
Tilasin heinäkuussa Astarsin 2os. Stage puvun, kahdet SP-2 hanskat, SMX-goret ja HJC AC-11 potan. Puku ja kengät tuli noin viikossa. Lähetteessä oli maininta että hanskat puuttuu, mutta toimittavat ne jälkitoimituksena parin viikon kuluttua ilman rahtikustannuksia.
Näin minusta kaikkien tulisi toimia. Vituttaa lähetellä niitä e-maileja edes takaisin ja kysellä, että tuleeko sitä tavaraa vai ei. Sitten saa kuunnella jotain puolivillaisia selityksiä, että yksi artikkeli puuttuu ja että sitä venaillaan.

FC-Moto 6
Moto Plus Accessories 0
 
Nonii, nyt on kypärä oikeessa osotteessa. Ja kyllähä se Arai hyvältä tuntuu päähä. Tuli pinlock kans mukana
thumbs-up.gif
 
Näytti Shoein Synchrotec II olevan kympin halvempi kuin Polossa, hyvä hyvä. Allrightin hinta vallan helvetisti kalliimpi.
 
Tilaus meni muuten ok, mutta ups toimitti vaan väärään osoitteeseen. En ymmärrä miksi, koska vastaanottajana ihan eri nimi, kuin rahtikirjaan on merkattu..? Pakettia saikin sitten etsiä kissojen ja koirien kanssa pitkin helsinkiä..
FC-motolle 10 pistettä
UPS:lle 2 pistettä. (tuli kuitenkin oikeaan maahan ja kaupunkiinkin jopa!)
062802jumpie_prv.gif
 
Lauantai iltana laitoin tilauksen sisään ja torstaina oli tavarat ovella. Seurantakoodinkin laittoivat ihan automaattisesti tulemaan. Meinas tulla vielä ilmainen takkikin, kun UPS:in kesäpoika unohti rahastaa mut.
biggrin.gif
Huomautin asiasta tietenkin ja pääsin rahoistani... Rehellisyys maan perii..
wink.gif
 
Back
Ylös