• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Etuhaarukan stefojen vaihto

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Mopoko
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Selviäiskin tuolla muutamalla riuhtaisulla. Eilis iltana varmaan tuli se muutama sata riuhtasua. Uskaltaisikohan tuolle alkaa antaan lämpöä että josko tuo alumiini sitten sen verran laajenis enemmän ku sisällä oleva holkki että lähtiskö se sitten paremmin. Ennenku ei oo purkanu noita niin ei tiiä että mitä materiaaleja tuolla on käytetty että uskaltaako alkaa kuin lämmitteleen. Alkaa usko jo loppuun tuon kans että lähteeköhän tuo sovinnolla irti. Mutta eipä siinä. Kohta taas kokeileen tuoreemmilla voimilla ja virkeämmällä mielellä josko se saatais houkuteltua irti.

Edit: Joo nythän ne lähti kun vähän lämmitti ulkoputkia. Oli ilmeisesti liukuholkit sen verran kuluneet että menivät kiskasu vaiheessa sisäkkäin ja kiilasivat toisensa jumiin. Toinen putki sentään lähti suosiolla. Nyt ei muutakuin osia odotellessa.
 
Back
Ylös