Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.
Käytät vanhentunutta selainta. Se ei välttämättä näytä tätä tai muita verkkosivustoja oikein. Sinun pitäisi päivittää tai käyttää vaihtoehtoista selainta.
Aikalailla erilainen kuin ER-5...Koskakohan tuollaista saisi odottaa markkinoille...Hienon näköinen ainakin kuvassa, vielä jos hinnoittelu olisi jossain linjassa er-5:n kanssa
No onhan tuo jo aivan eriluokan pyörä kuin "normaali ER:ä"!
Vähänhän se on Z750:n kanssa saman oloinen, mitäköhän järkeä olisi alkaa valmistamaan kahta melkein samanlaista pyörää?
Jep, olipa kyllä aikamoisen erinäköinen vehje kuin vanha ER-5. Mielenkiintoista on nähdä että mille tasolle hinta oikein asettuu. Eipä silti, itseä ei moisen tyyppinen pyörä erityisesti kiinnosta.
Kuuspuokki... hmm... Banditin kilpailija. Taitaa olla ihan eri maailmasta kuin erska. Putki taitaa olla pyörän alla kuin Buellissa.
Mitä ulkonäköön tulee
, niin eikös ZX-6R ja ZX-10R muistauta myöskin toisiaan? Ei se kauheasti haittaa, vaikka tuo enemmän Z750:stä muistuttaisikin, kuin ER-5. Säilyykö ER-5 edelleen ohjelmassa? Onhan Suskallakin GS ja Bandit.. Uskoisin, että 500cc:lle on edelleen hyvin kysyntää.
Taitaa mennä enemmän ainakin koneen puolesta pikku-SV:n kilpailijaksi.
Mutta aivan sairaan hienon näköinen häksätin, ton hinta kun vielä puristetaan järkeväksi, niin tulee ihan salettiin hitti. Toisaalta tollasta värkkiä kyllä ei mitään järkeä ostaa jollain 12K egellä. Mutta jos hinnoittelu pystytään pitämään siellä SV:n tasolla, niin varmaan toimii.
Mä olenkin ihmetellyt missä se ER-6 viipyy. Jos hintaluokka on linjassa Erskan kanssa niin täytyypä ruveta harkitsemaan vakavasti vaihtamista numeroa isompaan. Taitaapi vain Erska mennä vaihtoon ennen kuin tuo tulee myyntiin. En oikein usko tuon ER-6:n ehtivän myyntiin vielä ensi kesänä.