• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

DBOOST

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Masa
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Liittynyt
28.3.2007
Mahtaako pitää paikkaansa tarina moisista hepojen lisäyksestä? Minulle tulee kyllä ensiksi mieleen Motor-Up, kun katson moista viritystä.

-Ebay linkki-

-M
 
Teoriassa voi toimia, ainakin jotenkin.
Huijaa ecua luulemaan että ilma on kylmempi ja valehtelee lambdoilta tulevaa signaalia normaaliksi vaikka seos on rikkaampi.

Laitoin itse PC3:sen... ja ehkä seuraavaksi magneetteja bensaletkuun.
biggrin.gif
 
Hirveetä paskaa.

+15-35 additional HP, and extremely dynamic acceleration by up to 30 %
...
the signal of Dyno-BOOST is overwriting it in each microsecond resulting richer air/fuel ratio, accordingly delivering peak horsepower, torque and acceleration.


Että summamutikassa koko kierrosalue rikastamalla 15-35 heppaa lisää.

Ei vaan taida mikään pyörä mahdottomia korjauksia tehdä tauluihin vaikka lämpötila-anturilta tulisi minkälaisia arvoja. Ja Lambdaa ei kai käytetä kuin erittäin matalilla kiekoilla ja tasakaasulla eli tuon signaalin sotkemisesta on vielä vähemmän iloa.
 
Halpoja ja helppoja lisähevosvoimia,mitä tehdas ei ole tajunnut ottaa käyttöön.....,just joo  
nixweiss.gif


Joko noita myydään sunnuntaina ostostv:ssa
confused_orig.gif
?
 
Back
Ylös