..ja olo on mahtava -
kahden päivän päästä uuden pyörän päällä ja syksy tuntuu keväältä
kahden päivän päästä uuden pyörän päällä ja syksy tuntuu keväältä
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
no oli äijällä vähän perääkin. Triumph on aika herkkä varoitusvalon näyttäjä täysin ilman todellista vikaa. Onnea pyörästä ja varo että et löydä itseäsi sisäkurvista, se nimittäin taipuuOnnea hienon pyörän hankinnasta. Toivottavasti on vielä lämpimiä kelejä.
Noin kuukausi takaperin pääsin kokeilemaan tuollaista alastaronradalla ja oli se kyllä kiva peli. Saattaisi olla seuraava mahdollinen pyörä valinta, mutta hiukan jäi askarruttamaan kun joku äijä tuli siihen kehumaan sitä pyörää ja sitten vielä lopuksi sanoi, että sen moottorinvaroitusvalon voi teipata umpeen jos/kun se syttyy, on kuulemma ominaisuus.
Eihän nyt kuitenkaan uudessa pyörässä saa olla tollasia ominaisuuksia. Mutta on se kyllä hieno ja aika menijä radalla.![]()
Kerropa sitten kun oot enemmän ajanut niin kokemuksia yms.
Tuo vika on liittimessä, ei anturissa. Siihen on takuuseen saatavissa toisenmallinen liitin. Tai sitten tekee kuin minä ja pyöräyttää himpun silikonia johdon juureen ja ongelma poistuu.Onnea uudelle pyörälle!
Mulla triplessä syttyi öljynpaineen varoitusvalo aina pesun jälkeen ja sen anturi vaihdettiinkin takuuseen. Mitään muita ongelmia ei ole näiden kahden vuoden aikana ollut.