• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Cbr 600 f -95 Penkki tai penkinpäällinen?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Ambula
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Eli mistä vois löytyä, ulkomailta varmaankin..? Alkaa oleen toi vanha penkki aika valmis, joten nyt olis hakusessa joko kokonaan uus penkki tai ainakin päällinen... Jos jollain olis kokemuksia, että mistä kannattais etsiä..? Stormilta saisi kai päällisiä, mutta olivat aika suolaisen hintaisia..
 
mitenkäs teilläpäin ihan normi verhoomo??oman penkin päällystytin punamustaksi ja verhoilija otti 60euroa hommasta ja lisäsi samalla penkin etuosaan täytettä ja teki samalla sen penkin yli menevän "kauhukahvan" mitä ei vanhassa penkissä ollut. perjantaina vein ja maanantaina sain valmiina
smile_org.gif
smile_org.gif
 
En tiedä, että muistanko väärin, mutta mulle on jääny mielikuva et suomesta ostettuna penkinpäällinen olis pitkälti yli satasen.. Tosin mulla on varmaan vanhaa tietoa.. Pitää tutustua tohon geelipenkkiin..
 
ostin viime talvena stormilta tuon päälisen , olisi ollut kuitenkin amatöörille liian vaikea laitettava .suutari laittoi sen paikalleen tuli hyvä . Suutari sanoi ettei ota muodokkaimpia satuloita laitettavaksi vaikeuden takia . Verhoilija voi olla paras ja halvin vaihtoehto . Huonosti istuvaa päälistä ei kato kukaan!
 
Back
Ylös