• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Cardo scala rider q3

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Jussi M
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
MMu sanoi:
Oottekos lähetelleet noita vehkeitä takuuhuoltoon ja miten ne on sieltä palautuneet? Omat Q3:t olleet huollossa jo yli 5kk, heinäkuun lopulla viety eikä oo mitään kuulunut. :/

Mikä firma noin huonosti takuuasioita hoitaa? Aivan liian pitkä aika ettei mitään kuulu.
 
Moi
Oma Q3 meni jumiin tuossa viime keväällä - lähetin digimestaan kun olin ensin selvittänyt haasteen sähköpostilla.
Paluuposti tuli noin. viikossa ja taas laite pelitti.
Oli vissiin mennyt bitti jumiin siinämäärin, että sitä ei kotikonstein oikaistu.

Eli hyvä service tässä tapuksesssa - toki meni softan resetillä eli varsinaista hardare vikaa ei ollut.
 
Jotenkin oli jo sellanen fiilis huoltoon viedessä, että tulee kestämään. Oma epäilys ollut jo pitkään, että jääneet tuonne liikkeen hyllylle pyörimään. Pitääpä kysäistä maahantuojalta (Duell?) tai Cardolta mikä tilanne, kun liikkeestä ei kyselyistä huolimatta ole juuri tietoa saanut. Sarjanumerot on onneks itellä tallessa. Kerrotaan sit se liikkeen nimi, jos siinä päässä vika.
 
Back
Ylös