• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Alkukauden reeniä

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja finn
  • Aloituspäivä Aloituspäivä

finn

Aina rakentelu mielessä....
MotOrg ry jäsen
Alkukauden reeniä

Vuodenvaihteen jälkeen about 2tkm Espanjassa ja parhaillaan pari viikkoa Harzissa ja Sauerlandissa n. 5tkm, jos siirtymä Baltian kautta lasketaan mukaan.

Koko aikana 1 sadepäivä, muuten kuivaa mutkaa ja kesäsäätä.

Mikä meillä mättää, kun esim. saksassa pari pollaria näkyny ja nekin kaupungeissa. Kun ajaa kylien läpi siististi, niin no problem.

Täällä jos jossain oppii "kadulla" kanttaamista ja mutkaa riittää.

Aikoinaan, juuri täällä tuli ajotaito, hiottua "ratakuntoon".

Kiperissä tilanteissa, omat taidot kullan arvoisia. Hyvät reaktiot tulee vain harjoittamalla. Harjoitelkaa, harjoitelkaa ja harjoitelka.
 
Olitko millä radoilla Espanjassa? Kilsoja kyllä aika hyvin jos alkuvuodesta tollaisia määriä olet tahkonnut? :)
 
Back
Ylös