• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Ajoharjoittelupäivät Motopark 29-30.6.2009

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja AnDy
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Noni, toivottavasti linkit pelaa kerrasta.

Eli Motopark, 29.6.2009:

Ensimmäiset 500 kuvaa.

Loput 489 kuvaa.

Sivujen lataus vaatii näköjään hieman kärsivällisyyttä.
biggrin.gif

Siellä on tuollaisia kuvasarjoja noista kurveista, siksikin kuvia on noinkin paljon. Toivottavasti niistä nyt on jotain hupia.
Hyviä kuvasarjoja ja itsenikin löysin! Mutta sitä vaan ihmettelen kun omasta mielestäni ajoin kuin Kallio, niin miksi se ei näy kuvissa  
bawling.gif
Sama vika... se aina mukavasti palauttaa maan pinnalle kun kuvittelee vetävänsä jonkun mutkan komeesti ja ihan limitillä - ja joku ohittaa ulkokurvin kautta, voi prkl.

Andy ja muut ratavastaavat, soittakaa Jonnelle ja varatkaa taas pari päivää Motoparkista elokuulle
thumbs-up.gif


Ja kiitos kuvista sille kuka on viitsinyt noin vitusti räpsiä niitä
bowdown.gif
 
Kiitos komeista kuvista, jotka kertovat taas kuskista enemmän kuin 10-osainen Rata Hanskassa -opus. Ja vankkoina todistuskappaleina estävät samalla leveilemästä liikaa omilla kohellustaidoilla
biggrin.gif


-hh-
 
Noni, toivottavasti linkit pelaa kerrasta.

Eli Motopark, 29.6.2009:

Ensimmäiset 500 kuvaa.

Loput 489 kuvaa.

Sivujen lataus vaatii näköjään hieman kärsivällisyyttä.
biggrin.gif

Siellä on tuollaisia kuvasarjoja noista kurveista, siksikin kuvia on noinkin paljon. Toivottavasti niistä nyt on jotain hupia.
Kun tarpeeksi nopeasti hiirellä napsuttelee kuvia eteenpäin, niin lähes videokuvaa saa seurata!
biggrin.gif



Edit: Nuudel ehtikin jo kommentoida samasta asiasta...
 
Vasta vajaa 1500 kuvaa esillä motoparkin sessioista ja en ole löytänyt itseäni yhdestäkään kuvasta
biggrin.gif
Kohtalon ivaa?

Maanantain olin ajamassa...
 
Fabee! Taidat vain itse tyytyväisenä katella niitä kuvia ja hihitellä että "ettepä tiedä miten hyviä kuvia tuli".

ps. kamera oli ainakin viimesen päälle, muistutti apilasta
 
Selvisikö se keulan tärinän aiheuttaja muuten ?
Tasapainoitin renkaan uudestaan, kiristin yläkolmion mutterin ja käsittelin useampaan kertaan ketjut CRC:n kanssa, että sain jäykät lenkit löystymään. Noilla operaatiolla värinä pieneni niin paljon ettei se käytännössä enää häiritse. Lisäksi otin vielä botniaringille esijännitystä reilusti löysemmälle niin nyt tuo oli hyvä ajella. Täytyy vielä talvella tarkastaa ohjauslaakerin kireys ja vaihtaa kokonaan ketjut uusiin, niin eiköhän homma ole sillä selvä
smile_org.gif
 
Back
Ylös