• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

900ss AVK:lla

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja noonse
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
AVK:n kuvien mukaan näyttäisi hyvin lievältä. Pumput ilmeisesti vinossa, joten etuvanne saattaa olla kiero. Jos alakolmio on pysynyt muodossaan, niin runkokin on melko varmasti suora.

Kerron jo valmiiksi, että mulla saattaa olla turhan panttina etulevy, etupumput (Marzocchi) ja yläkolmio (joka ei kyllä koskaan mene rikki...).

Etuvalon joutuu ostamaan ihan uutena. Ja onneksi saa ostaa uudet etuvilkutkin, niin ei tartte katsella noita ihme pilipalijoulukuusenkoristenuolivaloja.
 
Eikä tuo keula menisi eka mutkalle, ennen runkoa? Eikös se ole heikompaa kamaa kuitenkin..
 
Eikä tuo keula menisi eka mutkalle, ennen runkoa? Eikös se ole heikompaa kamaa kuitenkin..
Oman kokemukseni mukaan kyllä. Mutta myös että kun nykysporttien pumput taittuvat niin ne taittuvat yleensä kunnolla. Kun AVK:n kuvassa kuitenkin keulakulma näyttää hassulta, mutta pumput suorilta, niin sen perusteella uskon heti emäputken kulman muutokseen.
 
Jos se pyörä kiinnostaa, kannattaa käydä katsomassa sitä. Itse en vitutukseltani paskana olleella nilkalle sitä juurikaan tutkinut. Vahinkotarkastaja sanoi, että tankin edestä on runkoputki vääntynyt.
 
Kävin sitä kyllä katsomassa, mutta eipä tuo nyt silmämääräisesti pahasti vääntyneelta näyttänyt... Pitäisi ihan mittaamalla mitata, mutta kai tuonkin saa suoraksi jotenkin
 
Back
Ylös