• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

15.11 lipat 1000rr:llä !

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja esa666
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
laitoin tossa kevättä odotellessa kilpitelineen, led kilvenvalon, led minitakavilkut. urakan kunniaksi vehkeet tulille ja tallista ulos, hyvin pyöritti takanakkia jään päällä ja sit piti mennä märälle nurtsille leikkimään. hyvin perkas kunnes lähti pelit kirjottamaan, mies ja pyörä kävi pötkölleen. vauhtia ei ollu mitn mutta alkup. oik. etuvilkku irtos katteesta ja otti palan katetta mukaan prkl. joku äijä katseli siinä kadulla mun touhuja ja kun lippasin se kysy et onks tossa nyt mitään järkee, sanoin että ei, mut jeesaa senverran että saadaan pelit pystyyn, äijä auttoi ja sätti samalla mua että täältä on ennenkin kaahareita viety maijalla. kaverit veti vesikyykkyä ja sano että hieno spektaakeli ei ole tommostakaan ennen nähty, no nyt on mutta mistähän sais oik. ylä-sivukatteen. vääränvärisiä löytyy mutta jos maalauttaa niin saako CBR-tarroja mistään??
 
biggrin.gif
Voi vi..u..
biggrin.gif
biggrin.gif
Tuli oluet näppikselle..

Sori.
biggrin.gif


Toivottavasti löydät kilkkeitä jostain..
 
Kannattaako tuota alkaa samanväriseksi laittamaan tai ainakaan tarroja.
biggrin.gif
Tässä on vielä pitkä talvi edessä, jos tulee vaikka sama uudelleen mieleen.
biggrin.gif


Eiköhän niitä tarroja saa vaikka ebaysta ja muoviakin.
 
kaverit väitti että netissä muutakin kun pornoo, en uskonu ja koitin niin löytyhän niitä darroja heti!!
 
Tuo on perskule tosimiesten hommaa!
Kyllä näistä vastaavista spektaakkeleista pitäisi saada vähän etukäteis informaatiota, niin ne voisi sijoittaa tuonne: tapahtumat tai kimppakivaa osastolle.

Elä pistä katteita ollenkaan, jos se vielä kovin tällä kaudella ajeluttaa.
 
juu! ois ollu juutuubi kamaa, kuulemma paskin stuntti mitä on ikinä nähty!? farkut pipo ja toinen kenkä lähti yhellä pesulla mudasta mut talvirotsi menee ny kolmatta kertaa 60c:ssä! kyllä mä ny venaan kevättä!
 
juu! ois ollu juutuubi kamaa, kuulemma paskin stuntti mitä on ikinä nähty!? farkut pipo ja toinen kenkä lähti yhellä pesulla mudasta mut talvirotsi menee ny kolmatta kertaa 60c:ssä! kyllä mä ny venaan kevättä!
Elä nyt talvimopoilun kanssa heti ensimmäisen vastoinkäymisen kanssa luovuta. Noi paska stuntti höpinät on nyt vaan noita kateellisten ja juoru akkojen joutavia höpinöitä.
Eikä ne kunnon juutuupin päälle edes mitään ymmärrä!

Nyt ei muuta kun reippaasti vaan leukaa rintaan ja täysiä kohti uusia vastoinkäymisiä.

Pese se pipa 90 asteessa. Minäkin pesin kun pipo tuntui viime talven jäljiltä vähän löysältä. Nyt se kiristää just sopivasti.
033102beer_1_prv.gif


Kruisaillaan, ja eikun lapanen reippaasti pystyyn kun törmäillään baanalla b.
 
tänään kävin sielä pellolla päivänvalossa katselemassa mutta en löytänyt kaikkia katteen paloja joten ei sitä nippuun saa, vilkun lasin löysin, mutta se oli rikki! oman kylän brandt dealeri kertoi että orggis muovi on 328.80€, saishan sen oikeen värisenä ja tarrakin olis valmiina! jos tuonkin olutrahoista nipistää niin aika pitkä on selvä kausi !
 
tänään kävin sielä pellolla päivänvalossa katselemassa mutta en löytänyt kaikkia katteen paloja joten ei sitä nippuun saa, vilkun lasin löysin, mutta se oli rikki! oman kylän brandt dealeri kertoi että orggis muovi on 328.80€, saishan sen oikeen värisenä ja tarrakin olis valmiina! jos tuonkin olutrahoista nipistää niin aika pitkä on selvä kausi !
Heitä ne joutavat ja julmetun kalliit muoviläpäreet pois kokonaan. Siinähän menee koko talvi ihan harakoille kun joutuu puuhastelemaan mokomien v*...*n muovien kanssa.

Ja eihän ne muovit edes kestä kunnon speedway-ajoja! Ja onpahan mopokin helpompi huoltaa, ja jää siitä muovipelleilystä säästyneet rahat kaljaan.

Pitkä, tylsä ja kylmä talvi edessä, pienessä kaljahiivassa aikakin menee paljon joutuisammin.

Keväällä kun roudaa hylsyt kauppaan niin niillä ostaa jo puolen kesän mopon bensat.
idea3.gif
 
juu, täytyy tää kaamos aika keskittyä tähän mun taideharrastukseen olen nimittäin sijoittanut jo vuosia tapio wirkkalan tuotantoon (ruskea olutpullo). vähän kehnosti pitää arvonsa noi taideteokset kun myy niitä siwan eteisessä !
 
... Jos alkuperäistä haluat, niin tilaa tuolta: http://www.davidsilverspares.co.uk/

... Oon ite tilannut ja homma toimii hyvin ja hinnat alle puolet siitä mitä Brantti rokottaa. Niillä on aina rojua hyvin hyllyssä ja näyttäis oleva tota sunkin haluamaa katetta hintaan 110 puntaa:
http://www.davidsilverspares.co.uk/CBR1000RR4-FIREBLADE-2004/
... Päälle tottakai postikulut...

... Mulla muuten löytyy täys kierros tota punasta katesarjaa, eli jos meinaat enemmäkin talvella ajella crossia, niin voidaan sitten keväämmällä leipoa sulle hyvä pakettihinta kaikista...
 
vähän kyl vielä polttelis ottaa täyskaasu-lähtöjä mut on jo niin kauhee hanki ! tossa mulle selvis samalla että miks päitsillä näkyy niin vähän katupyöriä taikka jäykkäperiä risukeulalla! en ny viitti nimeltä sanoo mut noi harrikat on niitä varsinaisia kyykkypyöriä, pyörä jalalla ohessa ja kyski kyykkii vieressä !
 
vähän kyl vielä polttelis ottaa täyskaasu-lähtöjä mut on jo niin kauhee hanki ! tossa mulle selvis samalla että miks päitsillä näkyy niin vähän katupyöriä taikka jäykkäperiä risukeulalla! en ny viitti nimeltä sanoo mut noi harrikat on niitä varsinaisia kyykkypyöriä,  pyörä jalalla ohessa ja kyski kyykkii vieressä !
No kyllähän joka jannu päitsin kiertää jollakin uudella pikkusella rapapyörällä ja julmetuilla nappulakumeilla, mutta tosimiehet ja oikeat vetomiehet vetäsee saman reitin tonnisella kyykyllä, sliksit alla.
 
Ei samperi, joutu kyl nauramaan esan touhulle. Asiallista menoa! Toivottavasti saat mopon nippuun ennen kuin lumet sulaa
thumbs-up.gif
 
Back
Ylös