Mäskirider sanoi:Huomasin just et Bläkkärin flekti ei lähde päälle. Lämmöt nousee melki 120 ja mitään ei tapahdu. Satulan alla oleva sulake näytti olevan ehjä.
Löytyykö neuvoja?![]()
Kaverilla oli joku paikauttanut kuulapäävasaralla suojapeltiin lommon ja lavat pysähtyivät siihen. Voi olla lommo tullut luonnollisestikin, mutta ilmiö oli juuri kuvailemasi.
No, askartelemani roiskeläppä etulokasuojan jatkeena suojaa tulevilta roiskeilta, eikä edes näytä kamalan pahalta. Mutta saakohan sitä syyläriä mitenkään putsattua rikkomatta sitä? Uudet ei taida olla ihan ilmaisia..




)
) palat olivat kuluneet itselläni suoraan,ei ainakaan pistänyt silmään epätasainen kuluminen. Uudet palat on sintterit kuten olivat edellisetkin. Tuohon ilmauksen kannattaa panostaa. Kun jo luulin järjestelmän olevan täysin ilmattu niin usein jostain tuli kuitenkin kupla.
uudet palat laahaavat molemmin puolin pikkusen kun en käynyt kuin parin kilsan testi lenkin mut ei levyt enää olleet sormia polttavan kuumat. Huomenna pidempi mutka käydä Oulun seutua kierteiden niin eiköhän palat asetu kohdalleen. Tulipa kuitenkin hommaa kun ajokausi päättyy,ajattelin tehdä saman käsittelyn oikean puolen ja takasatulalle vaikka eivät laahaakkaan. Onpahan ens kesänä jarrut kunnossa. 