Käytät vanhentunutta selainta. Se ei välttämättä näytä tätä tai muita verkkosivustoja oikein. Sinun pitäisi päivittää tai käyttää vaihtoehtoista selainta.
Pitääkö kypäräkin uusia 5v välein :O Mun pitäis siis ostaa 2 uutta rengasta ja kypärä! On tämä kallis laji!
Onkohan mitään yksittäistä varustetta joka ei ole kaatopaikkatavaraa 5vuotiaana:D
Ei 4 vuotta vanhan renkaan ole vielä mikään jos siinä kerran on vielä kulutuspintaa riittävästi.
Itsellä on Yamahassa 10vee Metzeler Z6 takana ja 7vee Michelin Pilot Road edessä..kaiketi pitäisi jo harkita vaihtoa mutta uudet pyörylät maksaa rahaa..
Yamaha Fz6-s tai jos nakupyörä miellyttää enemmän niin Fz6-n. Itselläni on ollut 2007 Suzukin 650A Bandit ja 2013 KTM 690 Duken ja jotenkin vain tuo Yamaha on mukavin peli ajella.
Yamaha mahtuu hintahaarukkaan ja varmasti löytyy myös valmiiksi madallettuja (ei se toki mikään korkea ole...
Minulla takana Metzeler Z6 (paisto 2008) ja edessä jokin Michelin 2CT (paisto 2011) Pyörä on seissyt edellisen omistajan tallissa joten renkaat ovat päässeet ikääntymään..mahtaakohan ne enää edes kulua?
Saa ne varmasti pysymään puhtaana jos on ketjurasvari jonka säästää todella suurelle syötölle..sitten lika lentää öljyn mukana vanteeseen, katteeseen ja takin selkämykseen>ketjut puhtaat mutta ihan kaikki muu on mustaa:D
Osaako joku sanoa mahtaisiko Honda CB600F:n iskunvaimennin sopia FZ6:seen? Silmät saattaa olla eri kokoiset ja joutuu sorvaamaan holkkeja mutta noin muuten mekaanisesti?
Itselläni oli alkuun jotkin MP-Asun halvemmat hanskat mutta ongelmana oli se, että käsiin tuli kylmä.
Kun sitten kyllästyin niin menin Jokiniemeen Seinäjoelle ja pyysin sellaista joka sopii viileämmillekin kelillä (ja vilukissoille) sieltä sitten suositeltiin Rukkaa ja mallia "Mars"...
Suoraan HEL Performancen sivulta saat haettua pyörän merkillä /mallilla http://fi.helperformance.com
Uskoisin, että Mamasan pystyy toimittamaan..itse tilasin aikanaan suoraan Briteistä ja sain letkut n.viikossa (otin vähän pidemmät letkut koska tein kiinnikkeet uusiksi)