Käytät vanhentunutta selainta. Se ei välttämättä näytä tätä tai muita verkkosivustoja oikein. Sinun pitäisi päivittää tai käyttää vaihtoehtoista selainta.
Piti jättää retki kesken kun alkoi olemaan liikaa myrkkyä noin karkeat sorat sekä kivikkoiset ja kuoppaiset metsätiet tuolle Versykselle ja sen renkaille, tuntu välillä että koko pyörä hajoo ja tais pohjakin johonkin jossain kolahtaa. Ei jaksanut edes yrittääkkää pysyä perässä ja tuntui olevan...
Itse katellut tällästä "jenkkimuotia" :blink: kun silmä jo kyllästynyt noihin tavanomaisiin avopottiin. Aluksi näytti ihan naurettavalta... mut aika siistihän se on :p Bell Rogue siis
http://www.motorcycle-superstore.com/56287/i/bell-rogue-helmet
Mutta ei löydy euroopasta mistään... ei viitti...
Joo eipä ole ikänä tullut tehtyä kauppoja BikeTeamin kaa, hyvitykset ollet aina surkeimmasta päästä, eikä edes suoralla kaupallakaan ole päästy sopiviin hintoihin käytetyissä. Asioinut jo Juvanmalmilta lähtien.
Viime kesältä kaverin kokemuksia...olivat ajaneet ekun päivitykset mitään kysymättä...
Eikös toi ihan normaalia näin pahimpaan kesälomasesonkiin lähtijöiden suhteen... mä lähtisin jos ei vieläkin vaivais tää tenniskyynärpää,, meinaa millään parantua.
Enempi asennekysymys... näin 50-luvulla :D
Ensimmäiset Scramble ajot järjestettiin 22.10.1952. Rata oli sekoitus motocrossia ja enduroa. Pyörät olivat pääosin tavallisia moottoripyöriä, eli luettelokoneita.
http://www.hamsmk.net/historiikki/historiikki%2050_luku.htm#taso1
No ei ollu kasko mut liikenne ja osakasko sai melkein puolet halevammalla kuin muualta adveen ollen joku vähän päälle 300e per vuosi täys boonuksilla.
Mut onneksi pääsin eroon kotarista...
Synkronoimattomassa laatikossa pienemmälle vaihtaessa pitää vaihtaa vapaalle välissä ja siinä laittaa kierroksia, ylöspäin vaihtaessa vain vapaalle. Nykyautoissa pienemälle vaihtaessa olisi suositeltavaa antaa välikaasua kytkimen takia.
Ei mielestäni missään noista, onko nykyään missään... kyllähän säären pitäis olla vähintää suorassa 90 asteen kulmassa ettei mennä jalat edellä.
Kawan ZL:ssä voisi sanoa jo että pystyasento...
No kyl on taas omituista kommenttia.... ehkä nyt parin tunnin viiveellä vastaus liioteltua mut ainakin saman vuorokauden kuluessa. Kyllähän nyt nykyään suurin osa asioista hoidetaan sähköpostitse, ja nopeemin sekä paremmin ne hoituu kuin puhelimitse kummallatakin osapuolelta.
Ei nyt millään...