• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

VaraNeron bensapumppu

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja C-A-D
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
No niin. Kärkisarja tilattu briteistä... Palaan laatuun ja asennuskokemukseen kun tulevat.
 
Ja tänään kolahti postilaatikkoon... Ihan hyvänlaatuisen oloiset... Pannaan jemmaan odottamaan inspiraatiota.
 
Kerrohan sitten lisää kun olet kärjet vaihtanut.Alkup. pumppu on vielä tallessa jos vielä laittais toimimaan.
062802moto_prv.gif
 
Löytyyhän niitä kun vähän kaivelee.
<a href="http://cgi.ebay.co.uk/Fuel-Pump-Repair-Kit-Honda-CBR-NTV-VT-XRV_W0QQitemZ380171775824QQcategoryZ10460QQcmdZViewI


temQQ_trksidZp4340." target="_blank">http://cgi.ebay.co.uk/Fuel-Pu....Zp4340.</a>

http://www.wemoto.com/bikes...._Switch
Tuo kärkisarjahan voisi olla mielenkiintoinen vaihtoehto....
Eikös nuo ole samanlaiset kun alkuperäisetkin kärjet??
 
No niin. Eilen illalla inspiraatio iski ja vaihdoin kärjet. Pala kakkua koko homma. Puolisen tuntia koko homma dokumentoivine valokuvauksineen. Vaativin vaihe on yhden johdon kolvaus kärkiin.

Ja V-Strom 650:lle - on samanlaiset kärjet kuin alkuperäiset. Materiaali näyttää erilaiselta kuin alkuperäisissä, mutta muuten istuvat paikalleen kuin alkuperäiset ja näyttävätkin siltä. Aika sitten näyttää kestävätkö käytössä paremmin. Hinta kuitenkin on säällinen - reilut kolme kymppiä kotiin tuotuina, joten vaikuttavat ainakin tässä vaiheessa edulliselta "huollolta".
 
Back
Ylös