• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Väinön pakoputki.........

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Boxeri
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Taas pietä kyselyä...
talktohand.gif



Olisko järkevää muokata alkuperäistä putkea?
Lähinnä, että äänet tulis hieman miehekkäämmiksi....
wink.gif

Voiko orggis-putki siitä pilaantua. Varmaan kustannukset jäis näin lähes minimaalisiksi.

Jos jollain on omakohtaisia kokemuksia niin eikun tekstiä kehiin...
tounge.gif



P.S Niin pyörä on VN 800...................
062802moto_prv.gif
 
Luulisin että alkuperäiset kannattaa pitää alkuperäisinä ajatellen sitä että joskus luovut siitä.Tarviketötteröitä saa kuitenkin muutamalla kympillä.
 
Tästä on aiemminkin ollut keskustelua tällä foorumilla ja kaksi leiriä löytyy tämänkin asian takaa. Itse ostin mökäputket erikseen ja alkuperäiset ovat tallessa. Mikäli pyörien katsastus tulisi pakolliseksi tai muuten vain vmäinen poliisi marssittaisi katsastuskonttorille, voin tunnin työllä muuttaa pyöräni katsastuskelpoiseksi. Alkuperäiset putket ovat melko arvokkaat verrattuna käytettyihin Vance&Hineseihin tai Cobriin tms. Sitä paitsi mielestäni nuo omat V&H Cruzerit ovat paljon paremman näköiset kuin alkuperäiset. Putket ovat linjakkaammat ja hieman matalammalla kuin alkuperäiset, joten suurehkot nahkalaukkunikaan eivät enää paistu putken pintaa vasten. Kannattaa katsoa ebay.de tarjonta.
 
Back
Ylös