• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Uusi VFR 1200?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja ttuttu
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Minkäs kokoinen tankki siinä on? 20l? Tarkoitatko, että PC3 + säätö ja tankillisella pääsi enää 300km?
22 litraa, ja 300 km menee matka-ajoa säädettynä, riippuen tietysti säädöstä. Taajama-ajossa ei eroa muistaakseni niin paljoa ollut, syynä ilmeisesti se että silloin ECU ei ole niin paljoa closed loop -moodissa ja seokset laihalla kuin matka-ajossa.
 
Moto Rauman ilmoituksen mukaan maahantuoja on luvannut Lahden messuille näytille yhden.
Piirimyyjillä on ainakin Kouvolassa VIP julkaisu 28.01. ja yleisölle 29.01.
 
No joo. VIP kutsu tuli Raision Bike Worldiin 28.1. illalla ensiesittelyyn. Mutta ajamaan pääsee vasta keväällä ...
 
Juu , onkai nää hontatkin pyöräi ku poridiki sill ajelee
confused_orig.gif
Heh
No ollakseen oik muk. olen miettinyt eril pyöriä ja tää uus honta vois tosiaan olla sellanen tekn keh sport touring pyörä johon jopa zzr kuski harkistsee, eihän se ole brutaali kuten Kawa mut uskon sen olevan luonteeltaan kuitenkin peli josta saa turhat elektroniikat kytketyä pois ja nautinnollisen ajon ... ?
 
Kovinhan on ennakkoon kehuttu peli, esim. (Bike 1/01) täytyy kai käydä katsastamassa, mitä silmä tykkää ja ehkä sitten keväällä ajamassa ja kuunnella mitä perse tykkää  
sport05.gif

Saattaapihan sitä innostua.......  
062802jumpie_prv.gif
 
Back
Ylös