• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Tutkimusta varusteiden ostotottumuksista

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja jonecky
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Teemme tutkimusta Joensuun yliopiston markkinointitutkimus-opintojaksolla moottoripyöräillijäiden ajovarusteiden ostotottumuksista. Tutkimus toteutetaan E-lomakkeella ja pyytäisimmekin teitä vastaamaan oheiseen kyselyyn. Aikaa lomakkeen täyttämiseen kuluu muutama minuutti. Kyselyssä ei kerätä minkäänlaisia henkilötietoja, eikä vastauksia voida yhdistää keneenkään yksittäiseen henkilöön.

KYSELYYN

Kiitos vastauksista!!
bowdown.gif


Terveisin
Jouni "Jonecky" Karttunen
Henri Kukkonen
 
Joo, tulipahan naputettua ja taas muuistutettua itsellekin miten kalliita kotimaiset kaupat on. Järjestään 20-50% preemiota pitäisi maksaa jotta täältä voisi ostaa... onneksi on netti niin löytää nuo halvimmat vaihtoehdot.
 
Vastattu. Pk-seudulla on aika hyvin noita kauppoja missä kierrellä ja suht usein saa kysymällä sen verran ok tarjouksia että tulee tulee tuettua paikallista kauppiasta. Tähän mennessä suurin osa varusteista ostettua kotimaasta, lähes kaikki varaosat ja jonkin verran varustetta ulkomailta.
 
Kyselyssä jätettiin huomioimatta että varusteita voi ostaa myös
- ulkomaisista kaupoista, vaikka reissulla
- käytettynä, vaikka näiltä sivuilta.

Omista kamoistani valtaosa on hankittu em. tavoilla.
 
kotimaisista liikkeistä ainaki tähän asti ostanu osin kannatuksen vuoksi ja osin siksi, että viallisten tuotteiden kohdalla huolto pelaa. Siitä voi vähän ekstraa maksaaki. Toisaalta taas tykkään itse kaupanteko tilanteesta
 
Back
Ylös