• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

(Tre) Retkimutka goes rriinpäin

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja shyhander
  • Aloituspäivä Aloituspäivä

shyhander

MotOrg ry jäsen
Betatestaaja
Olisko sunnuntaina kelejä! :orgmp2:

Eli 22.9. Tampereella Kolmenkulman ABC:ltä http://goo.gl/maps/ybeQw lähtö klo 11.00 Matkaa on google mapsin reitin mukaan 343 km. Puolivälissä mahdollisuus syödä/kahvitella/istuskella (ulkona/sisällä). Mutkia on ja maisemia on ja ruskaa on!

Mielellään saa kuitata tähän jos on tulossa… :)
 
Vähän huonoksi on painunut sääennusteet… Kummallekin, lauantaille ja sunnuntaille. :pissed: Mutta katotaan nyt jos kääntyis takasin paremmaks.
 
Joo, sen jälkeen näyttäiskin kesä loppuvan, joten nyt jos koskaan (tänä kesänä :right: ) on mentävä..

Ketjut on ihan finaalissa ja rahisevat kaameesti, mutta tullaan sit pois vaikka hinaamalla.. :thumbup:
 
Olisko sunnuntaina kelejä! :orgmp2:

Eli 22.9. Tampereella Kolmenkulman ABC:ltä http://goo.gl/maps/ybeQw lähtö klo 11.00 Matkaa on google mapsin reitin mukaan 343 km. Puolivälissä mahdollisuus syödä/kahvitella/istuskella (ulkona/sisällä). Mutkia on ja maisemia on ja ruskaa on!

Mielellään saa kuitata tähän jos on tulossa… :)

Moro. Ei toi karttalinkin kartta näy jostain syystä.
- Mika
 
Onko kännykkä tms. missä googlemaps ei pelaa? Näkyykö muilla? Mulla näkyy.. :dunno: Kolmenkulman ABC kumminkin…
 
Hyvin näkyy.. ja joka tapauksessa kyseessä siis se ABC jonka kohdalla porintie eroaa ohitustiestä (tampereen länsipuolella).
 
Hyvältä näyttää keli ja ilmeisesti vaaraa ei ole että huonommaksi menisi! :thumbup: Nyt kaikki mukaan sunnuntaiajelulle! Voi olla ettei syksy enää tarjoa parempaa ajelusäätä!

Kuviohan toimii perinteiseen pk-org-letkatyyliin (ohje), eli vetäjän taakse tulee "nopeimmat" ja kokekeneimmat ja hitaammat on letkassa taaempana. Jokainen tsekkaa että kuka siinä takana tulee ja jos risteyksessä huomaa ettei takana näy ketään, niin jäädään odottelemaan ja jatketaan risteyksestä taas kun perässätulija on nähnyt minne käännytään. Tällälailla letka toimii nopeemmin ajaville ja hitaammin ajaville! :) Muutoin veturin vauhti on välillä hitaampaa ja välillä nopeempaa :right:
 
Nyt kumminkin foreca uhkailee vesikuuroillakin, ts. samaan aikaan aurinkoa, pilveä ja sadetta. Jännä keli… Muutta tuskin se tuosta pahenee! :thumbup: www.yr.no näyttää vielä täysin hyvää!
 
Johan nyt on kummaa ku kaikkien muiden kuin ilmatieteenlaitoksen ennusteet lupaavat oikeinkin kesäistä ajokeliä..

Eiköhän sovita ettei katota tota ilmatieteenlaitoksen ennustetta ollenkaan.. :p :thumbup:

Edit: voin ottaa sadeasun messiin, ni päästään takuulla kuivana!
 
www.yr.no kertoo että pilvipoutaa ilman sadetta. Kyllä siellä hyvät kelit on! Tosin kauluri pitää laittaa, sen verran raikasta kuitenkin on, alle viistoista astetta.
 
Taidan alkaa ruuvailee lämpövuoria kiinni varusteisiin. Eli meipi jes!
edit. Nyt joutuu vaihtaa varovaiseen ehkä. Sääli, sillä kausi taitaa loppua kohtapuoliin :sad3:
 
Viimeksi muokattu:
Back
Ylös