• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

TouRinki "Au!" su 22.9.13 klo 12.00

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Go-Za
  • Aloituspäivä Aloituspäivä

Go-Za

TET Linesman Finland
Veturi on suurinpiirtein ajokunnossa (Au!). Uus pyörä hankittu (Au!). Eli ei muuta kuin letka-ajoa vetämään (Au!).
Start: Järvenpään Teboil (Kinnarinkatu 4) klo 12.00
Ajetaan n. 300km, sisältää n. 1km soraa sekä muutamia kilometrejä erittäin huonokuntoista asfalttitietä.
Paluu klo 17 jälkeen about yhtä kauas kehä III:a kuin lähtökin.

Huom! Tämän sunnuntain vauhti tulee olemaan hitaampi kuin normi TouRingilla, sopii siis myös hieman vähemmän kokemusta omaaville kuljettajille!!!
Lue tarkkaan letka-ajo ohjeet: tästä!
TouRingin omaan filosofiaan voit tutustua tässä.
Laitathan kuittauksen tähän ketjuun jos ajattelit lähteä mukaan!!

Sääpäivitys: GO!
 
Viimeksi muokattu:
Go-Za sanoi:
Sääennunusteet tälle letkailulle eivät näytä hyvältä!

Jaa ei vai?
HIMa2ch.jpg


Todennäköisesti mukana, jos sää tuon mukainen. Tälle viikolle oli jo tosi hidas letka, mutta yhtä pykälää nopeampikin hidas letka voisi maittaa.
 
Koitetaas nyt pitkästä aikaa lähtee mukaan. Eipä tullut sitten turhaan vaihdettua takanakkia viikonloppuna :D
 
Yritään päästä mukaan.
Mitäs "Chisulle" on tapahtunut??
 
Hyvä että ukko on toipunut nopeasti,Pitää jättää välistä kun taitaa osua lähemmäs toinen letka.
 
Jos ihan uuden uskallatte ottaa mukaan niin voisin sää- ja kuumevarauksella tulla. Kipeenä ollut tämän viikon.
Pyöräkään ei oo mikään tehohirmu, Yamahan Virago 250...
 
Elayne sanoi:
Jos ihan uuden uskallatte ottaa mukaan niin voisin sää- ja kuumevarauksella tulla. Kipeenä ollut tämän viikon.
Pyöräkään ei oo mikään tehohirmu, Yamahan Virago 250...

Hyvä hyvä. :thumbsup: Toivottavasti pääset mukaan.
 
Suzu-ukko sanoi:
Heppi! Voin olla vaikka peräsimenä.

No kiva. Pääsen sit ajeleen ihan vaan omaks huvikseni. Osaakohan sitä enään muualla ajellakkaan, kun tuolla perässä, mut alotetaan keulalta, ja pudotellaan sit pikku hiljaa taaemmas, jos tuntuu epämukavalta. Eli hyvin mahdollisesti mukana.:dunno:
 
Nyt on kyl ihan pakko kehua veturin pyörää. Värikin on ihan täys kymppi!
:thumbsup::grin:

Itsellä tietenkin työn puolesta päivystys :(
 
Vielä olis tuhat kilsaa seuraavaan huoltoon, joka pitäis tehdä ennen talviteloille laittoa.
Joten ilman muuta mukana:orgmp:
 
Back
Ylös