• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

TM Goes huitsin nevadaan by VMP 7.9.14

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja TomeS
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Ajelua sittenkin tulossa huomenna sunnuntaina! Veturi vaihtuu ja ehkä vauhtikin putoaa tasolta oranssi, tasolle punainen.
Kilometrejä kertyy vajaat 450.

Lähtö Paimion Nesteeltä 10.00

Paluu tois pual Turkku joskus alkuillasta.
Pidetään matkalla ainakin kahvi/sämpyläpausseja. En osaa ruokapaikoista sanoa, kun on vähän oudompaa seutua mulle. Mutta jos sopiva paikka osuu eteen, niin syödään sitten.
 
Pyöränlaakerit vaihdettu ja öljyä tankattu eli mukana.
 
Täytyy varmaan tulla aamulla teitä saattelemaan.
 
Seikkailu_R sanoi:
Eikä edes viime hetkellä, vaan selkeästi sen jälkeen, tuo laakerin vaihto... :p

Joo selvästi oli parasta ennen päiväys ylitetty toisen puolen laakerilla, pitää varmaan tarkistaa takapyörän laakerit jonkun ajan päästä.
 
Tattista ajelusta koko poppoolle ja erityisesti veturille:thumbup:
Hyviä mutkapätkiä päästiin ajelemaan Poriin asti ja takaisin sopivan reippaalla vauhdilla. Lisäksi keli suosi kerrankin alusta loppuun :)

Toivotaan että kelejä vielä riittäisi muutamalle vastaavalle lenkille:orgmp:
 
Kiitos kaikille mukavasta päivästä!

Sikspäkki pyöriä ekalla tauolla Koski TL:ssä



Alustasäätöä Lavialla Tässä oltiin kyllä jo aika lähellä sitä huitsin nevadaa :D
 
Kiitokset veturille, oikein hyvät mutkat oli löytänyt ja vauhti oli sopivaa.
Kiitoksia ajokavereille oli oikein mukava sunnuntaipäivä, pahus kun päivät vaan lyhenee kovaa vauhtia.
Se on takasen vaihtokin on jo sovittu, oli melko karussa kunnossa kun kotona taas tarkistin renkaan.
Edit. Kilometrit jäi vain 498:aan kun oli kotona, olis pitänyt pieni kiertolenkki tehdä.
 
Kiitokset täältäkin, oikein hyvä lenkki ja ehkä muutama ihan uusikin pätkä. Sai just sopivasti takakuminkin vaihtokuntoon. (Sori,loppukahvit piti skipata, oli tulossa vieraita.)


Seuraavaan kertaan..:orgmp:
 
Back
Ylös